Zakładając biznes online, należy pamiętać o tym, aby zapewnić swoim potencjalnym klientom odpowiednie środowisko, w którym będą oni czuć się bezpiecznie. Właśnie z tego powodu, ważne jest zadbanie o certyfikat SSL. Dzięki niemu użytkownicy otrzymują specjalne wizualne wskazówki, takie jak zielona kłódka, czy adres URL zaczynający się od „https: //”. Świadczą one o tym, że dane połączenie jest w pełni bezpieczne. Dowiedz się więcej o certyfikacie SSL.


Tłumaczenia stron i sklepów www


Certyfikat SSL – co to takiego?

Co to jest certyfikat SSL? To protokół sieciowy, zapewniający szyfrowanie danych w Internecie. Umożliwia on nawiązywanie bezpiecznych połączeń między przeglądarką a serwerem, na którym znajduje się dana witryna. Dlaczego jego używanie jest tak ważne? Ponieważ przy zwykłych połączeniach, cyberprzestępcy mogą w łatwy i szybki sposób przechwycić i odczytać dane przesyłane między obiema tymi stronami.

W przypadku certyfikatu SSL sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Przesyłane informacje są przekształcane w kody, które są zrozumiałe tylko i wyłącznie dla stron zaangażowanych w proces. Dzięki temu, zarówno witryna, jak i jej odwiedzający są chronieni przed atakiem hakera. Nawet jeśli uda mu się przechwycić dane, to nie będzie on w stanie ich odczytać.

Z tego właśnie powodu każda strona, która służy do komercyjnego działania w sieci, powinna używać certyfikatu SSL. Jest to szczególnie przydatne w firmowych witrynach i sklepach internetowych. To one najczęściej wymagają od użytkownika podania danych osobowych. Klienci, widząc zieloną kłódkę oraz adres „https: //” będą pewni, że Twoja witryna jest w pełni bezpieczna. Certyfikat SSL buduje więc zaufanie do firmy i marki. 

Jakie są rodzaje certyfikatów SSL?

Warto wiedzieć, że istnieją 3 rodzaje certyfikatów SSL. Zrozumienie różnicy między każdym z nich ma kluczowe znaczenie w dobieraniu odpowiedniego SSL dla firmy. Dowiedz się, kto wystawia certyfikaty SSL oraz jakie są ich typy.

1. Certyfikaty typu EV (Extended Validation) – najdroższy certyfikat SSL, który oferuje najwyższy poziom zabezpieczeń. Jest on jednym z najczęściej stosowanych na rynku. Inwestycja w ten certyfikat jest bardzo opłacalna, zwłaszcza dla firm wymagających od użytkowników potwierdzania tożsamości oraz płatności cyfrowych. Przedsiębiorstwo, które ubiega się o ten SSL, musi zostać zweryfikowane przez Urząd Certyfikacji pod kątem tożsamości i prawa posługiwania się wskazaną domeną. Wszystko to sprawia, że taka witryna jest autentyczna i godna zaufania.

2. Certyfikaty typu OV (Organization Validation) – certyfikat ten potwierdza, że zarówno dana organizacja, jak i jej domena, są w pełni prawdziwe. Weryfikuje to Urząd Certyfikacji, sprawdzając, kto jest właścicielem domeny i czy działa ona legalnie. Rozwiązanie to oferuje średnie szyfrowanie i jest dobrą alternatywą dla firm, których nie stać na certyfikat typu EV.

3. Certyfikaty typu DV (Domain Validation) – certyfikat ten to najtańszy, najszybszy i najprostszy sposób zabezpieczenia domeny, który oferuje niski poziom szyfrowania. W rozwiązaniu tym Urząd Certyfikacji weryfikuje jedynie prawo do posługiwania się domeną i to, czy dana witryna znajduje się pod wskazanym adresem. Nie są tu sprawdzane żadne dane tożsamości, przez co nie jest wiadome, kto otrzymuje zaszyfrowane informacje. Co więcej, certyfikat ten nie działa na subdomenach.

Ile kosztują płatne certyfikaty SSL?

Certyfikaty SSL można również podzielić na płatne i darmowe. Do tych pierwszych zaliczają się głównie te, które oferują zabezpieczenie nie tylko głównej domeny, ale i jej subdomen. Są to tzw. certyfikaty SSL wildcard. Są one weryfikowane na podstawie własności domeny i tożsamości jej właściciela. Co więcej, w przypadku złamania szyfrowania instytucja certyfikująca gwarantuje odszkodowanie. Do najpopularniejszych płatnych certyfikatów SSL można zaliczyć te oferowane przez home.pl, nazwa.pl oraz ovh.pl. Ile kosztują?

Certyfikat SSL w nazwa.pl (opłata roczna):

 • nazwaSSL – 147,60 zł,
 • nazwaSSL Wildcard – 246 zł,
 • nazwaSSL Premium – 246 zł,
 • nazwaSSL Premium Wildcard – 369 zł.

Certyfikat SSL w home.pl (opłata roczna):

 • homeSSL Start – 147,60,
 • homeSSL Wildcard Start –  492,00,
 • homeSSL Biznes OV – 492,00,
 • homeSSL Wildcard Biznes OV – 1230,00.

Certyfikat SSL w ovh.pl (opłata roczna):

 • SSL Sectiego DV – 221,95 zł,
 • SSL Sectiego EV – 443,94 zł.

Czy istnieją tanie certyfikaty SSL?

No dobrze, ale czy istnieje jakiś tani certyfikat SSL? Oczywiście, że tak. Prawdę mówiąc – jest ich całkiem sporo. Do najpopularniejszych z nich należą te, oferowane przez cyberfolks.pl, lh.pl, zenbox.pl oraz kei.pl. Ile wynosi cena za taki certyfikat SSL?

Certyfikat SSL w cyberfolks.pl (opłata roczna):

 • Commercial SSL – 99 zł,
 • Commercial SSL Wildcard – 299 zł,
 • (OV) GeoTrust True BusinessID – 359 zł,
 • (EV) GeoTrust True BusinessID – 649 zł.

Certyfikat SSL w lh.pl (opłata roczna):

 • Veri SSL – 99.00 zł 
 • Trust SSL – 299.00 zł 

Certyfikat SSL w zenbox.pl (opłata roczna):

 • Certum Commercial SSL – 79,95 zł
 • Certum Commercial SSL Wildcard – 282,90 zł

Certyfikat SSL w kei.pl (opłata roczna):

 • Commercial SSL 119 zł
 • Commercial SSL Wildcard 299 zł
 • Commercial SSL Multidomain 349 zł

Darmowe certyfikaty SSL? Poznaj Let’s Encrypt

Wiesz już, jakie są najpopularniejsze płatne certyfikaty SSL. Oczywiście, nie zawsze trzeba się na nie decydować. Jeżeli ktoś chce prowadzić prostą witrynę, niewymagającą logowania i podawania danych osobowych – dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z bezpłatnego SSL. Przykładem takiego rozwiązania jest Let’s Encrypt

To darmowy certyfikat SSL, który również zapewnia szyfrowane połączenie pomiędzy daną witryną, a osobami ją odwiedzającymi. Posiada on jednak pewne ograniczenia. Po pierwsze, konieczne jest jego odnawianie, które powinno się odbywać co 90 dni. Co więcej, certyfikaty te są dostępne jedynie dla walidacji typu DV (nie ma możliwości rejestracji na poziomie OV ani EV). Kolejnym ograniczeniem jest również liczba chronionych subdomen. Można wystawić jedynie 20 certyfikatów na tydzień (1 domena główna + 19 subdomen). Wdrożenie Let’s Encrypt oferuje wiele firm, w tym strona shoplo.pl.

Jak wygląda sprawdzenie certyfikatu SSL?

Certyfikat SSL jest stosowany do nawiązywania bezpiecznych połączeń i przesyłania zaszyfrowanych danych pomiędzy serwerem i jego użytkownikami. Co ciekawe, jako osoba odwiedzająca daną witrynę możesz sprawdzić, czy posiada ona ów zabezpieczenie. W jaki sposób? 

Sprawdzenie certyfikatu SSL powinieneś zacząć od spojrzenia w adres URL. Strona z certyfikatem brzmi „https: //”, a nie „http: //”. Następnie, w pasku adresu przeglądarki sprawdź, czy jest widoczna zamknięta kłódka. Jeżeli tak, to strona zapewnia bezpieczne połączenie. Co dalej? Kliknij ten symbol i sprawdź szczegółowe dane certyfikatu. Twoim oczom powinna ukazać się nazwa właściciela oraz data ważności certyfikatu.

Tłumaczenia dla sklepu internetowego

Gdy już zdecydujesz się na wybór właściwego certyfikatu SSL, zaufania odwiedzających warto wzbudzić poprawnymi komunikatami. W przypadku strony w języku ojczystym możesz takie treści sporządzić samodzielnie lub… skorzystać z usługi copywritingu. A co w sytuacji, gdy myślisz o ekspansji zagranicznej? Tutaj nieodzownym elementem stają tłumaczenia sklepu internetowego. Opisy produktów, slogany reklamowe… a może transkreacja? Te wszystkie tłumaczenia online zamówisz u nas, tj. w dogadamycie.pl. Wpadnij po bezpłatną wycenę.


Wyceń i zamów tłumaczenie przez Internet