Grupy na Facebooku są miejscem, w którym zbierają się osoby o tych samych lub podobnych zainteresowaniach. To dzięki nim użytkownicy mogą poszerzać swoją wiedzę lub po prostu nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Czy wiedziałeś, że takie grupy mają swoje zastosowanie w biznesie? Jest to dobra opcja dla firm chcących zaangażować swoich odbiorców. Co więcej, istnieją ciekawe grupy na Facebooku, które mogą pomóc Ci w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, a dokładnie budowaniu jego pozytywnego wizerunku, reklamie, pozyskaniu nowych klientów.

Zapewniamy tłumaczenia na potrzeby Facebooka

Jakie są ciekawe grupy na Facebooku?

Zastanawiasz się, jakie są najciekawsze grupy z największą liczbą aktywnych członków, które mogłyby pomóc Ci w prowadzeniu biznesu? A może szukasz inspiracji do stworzenia własnej grupy lub poradnika, jak rozwijać jej społeczność? Oto najbardziej interesujące propozycje, które w tym pomogą:

Ciekawe grupy na Facebooku – reklama w social media

Niektóre grupy na Facebooku oferują darmową reklamę. Po dołączeniu do grupy możesz napisać post z własną ofertą. Co prawda, dziennie na takiej grupie pojawia się wiele wpisów, więc szansa na to, że Twój post utrzyma się na dłużej, jest dość niska. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dobre i darmowe rozwiązanie, które na pewno przykuje uwagę wielu osób. A wśród nich potencjalnych klientów Twojej firmy. 

Poniżej dwie ciekawe grupy na Facebooku związane z reklamą.

1) BIZNES – REKLAMA – PROMOCJA 

https://www.facebook.com/groups/1738614476385924/

2) OGŁOSZENIA – REKLAMA – CAŁA POLSKA

https://www.facebook.com/groups/256427562135357/

Ciekawe grupy na Facebooku – tłumaczenia

Twoja firma poszukuje tłumacza? A może szukasz miejsca, w którym będziesz mógł zaoferować swoje własne usługi tłumaczeniowe? Jeżeli tak, to zostań członkiem grup podanych poniżej. Warto, bo oprócz zleceń znajdziesz tam ciekawe artykuły pomocnicze.

Co więcej, jeżeli jesteś translatorem i potrzebujesz porady, zawsze możesz napisać post, a inni tłumacze chętnie Ci pomogą. Zainteresowany? Sprawdź nasze propozycje ciekawych grup na Facebooku dla tłumaczy.

1) Tłumacze & Tłumaczenia 

https://www.facebook.com/groups/1738614476385924/

2) TŁUMACZE – GRUPA OTWARTA – ZLECENIA DLA TŁUMACZY 

https://www.facebook.com/groups/tlumacze2

Ciekawe grupy na Facebooku – szkolenia

Jeżeli szukasz szkoleń dla siebie lub swoich pracowników, to poniższe ciekawe grupy na Facebooku powinny Cię zainteresować. Znajdziesz tam wiele darmowych, jak i płatnych propozycji. Dodatkowo jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wypromować swoje własne warsztaty. Oto kilka propozycji, które dla Ciebie wyszperaliśmy:

1) Bezpłatne szkolenia 

https://www.facebook.com/groups/bezplatneszkolenia/

2) Darmowe szkolenia 

https://www.facebook.com/groups/darmowe.szkolenia/?ref=br_rs

Trzeba też pamiętać o grupach tematycznych w tym zakresie – w branży marketingu, IT, finansów, prawa i wielu innych np.:

1) Szkolenia IT

https://www.facebook.com/groups/szkoleniainformatyczne

2) Szkolenia psychologiczne. Warsztaty. Konferencje.

https://www.facebook.com/groups/szkoleniapsychologiczne

Jak dołączyć do grupy na Facebooku jako strona? 

Zastanawiasz się, jak dołączyć do grupy jako strona (fanpage)? Już wyjaśniamy. W lewej części Aktualności kliknij zakładkę Grupy. Wpisz w pasek wyszukiwania interesującą cię pozycję. Wybierz grupę i kliknij przycisk + dołącz do grupy (znajdziesz go pod zdjęciem w tle).

Następnie możesz wybrać, czy chcesz dołączyć jako profil osobisty, czy fanpage. Proste, prawda? Może się jednak zdarzyć, że nie będziesz miał takiej możliwości. Niestety, nie każda grupa na FB ją oferuje. Wszystko zależy od decyzji administratora.

Jak wyjść z grupy na Facebooku? 

Dołączyłeś do grupy. Okazuje się jednak, że nie spełnia ona twoich oczekiwań. Co teraz? Istnieje możliwość opuszczenia grupy. W lewej części Aktualności kliknij zakładkę Grupy. Wybierz tę, którą chcesz opuścić. Jeżeli nie możesz jej tam znaleźć, wpisz jej nazwę w pasek wyszukiwania. Na stronie głównej grupy kliknij opcję Dołączono (znajdziesz ją z prawej strony, pod zdjęciem w tle). Następnie wybierz pozycję Opuść grupę.

Jakie są korzyści założenia grupy i jej prowadzenia?

Sprawdziłeś, jak przedsiębiorstwa wykorzystują grupy w biznesie. Należysz do kilku z nich i zaczynasz myśleć o założeniu grupy na Facebooku. Nie jesteś jednak pewny, czy jest to opłacalne? Poznaj korzyści z prowadzenia własnej grupy.

Po pierwsze, badasz rynek. Przeglądając wpisy zamieszczone przez innych użytkowników i czytając podjęte dyskusje, jesteś w stanie odkryć ukryte potrzeby konsumenckie. Użytkownicy chętnie piszą o tym, co się im podoba, a co im przeszkadza. Co więcej, grupa umożliwia Ci dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów. 

Dzieje się tak, ponieważ posty z grup są o wiele lepiej pozycjonowane od wpisów z fanpage’a. Dodatkowo jesteś w stanie zdobyć duże i zaangażowane grono odbiorców. Ludzie chętniej wypowiadają się wśród osób z podobnymi zainteresowaniami. Należy również wspomnieć, że dobrze prowadzona grupa pomaga w budowaniu zaufania do marki. Czego chcieć więcej? 

Jak utworzyć grupę na Facebooku?

Jeżeli Cię przekonaliśmy, to pewnie zastanawiasz się, jak wygląda tworzenie grupy na Facebooku. Jest to dosyć proste, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami. Aby utworzyć grupę, musisz wejść w zakładkę Grupy, znajdującą się w lewej części Aktualności. Następnie wybierz opcję + Utwórz nową grupę. Wprowadź nazwę grupy, wybierz opcje prywatności i zaproś do niej osoby. Następnie kliknij Utwórz. Twoja grupa jest gotowa do działania!

Ustawienia grupy na Facebooku – prywatność

Po założeniu własnej grupy przyszedł czas na ustawienia i optymalizację. Pierwsze ustawienia, z którymi będziesz miał styczność, to ustawienia prywatności grupy. Masz do wyboru ustawienia publiczne oraz prywatne. Grupy publiczne to takie, które każdy może wyszukać i do których każdy może dołączyć. Co więcej, nie musisz do nich należeć, aby zobaczyć, co publikują ich członkowie. 

Grupy prywatne działają podobnie, z tą różnicą, że aby sprawdzić wpisy użytkowników, musisz być ich członkiem. Kim są administratorzy i moderatorzy grupy mogą sprawdzić także tylko użytkownicy Facebooka. 

Personalizacja grupy

Kolejne ustawienia, z którymi musisz się zapoznać, dotyczą personalizacji grupy. Znajdziesz w nich takie opcje jak zmiana koloru czy możliwość dodania zdjęcia w tle. Pamiętaj jednak, aby zdjęcie było w dobrej jakości i przyciągało osoby o konkretnych zainteresowaniach. Jest to ważne, ponieważ grafika ta będzie się wyświetlać za każdym razem, gdy ktoś udostępni Twoją grupę.

Inną wartą uwagi opcją jest zmiana adresu grupy. Możesz sprawić, że link do grupy będzie krótszy i przyjemniejszy dla oka. Co więcej, w ustawieniach możesz dodać opis grupy, w którym najczęściej umieszcza się m.in. krótką charakterystykę grupy, jej cele, tematykę grupy. 

Rodzaj grupy

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór rodzaju grupy. Daje to użytkownikom Facebooka dostęp do dodatkowych funkcji. Np. w przypadku grupy, w której chcesz oferować jakieś produkty – wybierz opcje Kupno i sprzedaż. Pozwoli to użytkownikom na dodawanie ofert w innej formie niż zwykły post i z możliwością określenia waluty. Będą rozwijać grupę na Facebooku i przyczynią się do napływu nowych członków. 

Zarządzanie członkostwem i dyskusją

Przyszła pora na jedno z najważniejszych ustawień, czyli zarządzanie członkostwem i dyskusją. To tutaj zdecydujesz, czy do grupy mogą dołączyć tylko profile osobiste, czy też strony. Dodatkowo wybierzesz, kto może akceptować prośby o dołączenie oraz kto może publikować wpisy i czy mają być one automatycznie zatwierdzane czy będą podlegać moderacji (unikniesz SPAMu). Co więcej, możesz wybrać rodzaj postów, jakie użytkownicy mogą tworzyć na grupie, skupiony wokół grupy docelowej. 

Co widzi administrator na FB? 

Zapoznałeś się już z najważniejszymi ustawieniami. Przyszła pora, abyś dowiedział się, jak wygląda panel administratora i jakie oferuje możliwości. O to niektóre z nich: 

Automatyczne zatwierdzanie próśb o dołączenie

Pierwszym interesującym narzędziem, jakie oferuje Facebook, jest automatyczne zatwierdzanie próśb o dołączenie. Ciągłe akceptowanie nowo napływających zaproszeń może być męczące. Na szczęście, ta opcja ułatwi to zadanie. Wystarczy, że wybierzesz, jakie kryteria ma spełniać użytkownik, a Facebook zatwierdzi każdą osobę, która im odpowiada.

Pytania dotyczące członkostwa

Innym, równie ciekawym narzędziem są pytania dotyczące członkostwa. Pojawiają się one użytkownikom, gdy chcą dołączyć do grupy. Możesz zadać maksymalnie 3 pytania. Jest to całkiem przydatna funkcja, gdyż zanim zaakceptujesz prośbę, możesz szybko zweryfikować, czy dana osoba powinna należeć do Twojej grupy, czy będzie przestrzegała regulaminu grupy, publikowała wartościowy content.

Statystyki

Najważniejszym narzędziem są statystki. Znajdziesz w nich wykresy, przedstawiające informacje o:

  • rankingu postów budzących największe zainteresowanie, 
  • godzinach, w których jest najlepsza aktywność na grupie,
  • najaktywniejszych użytkownikach w swojej grupie, 
  • liczbie najnowszych członków (ostatnie 28 dni),
  • ilości postów, komentarzy i reakcji,
  • liczbie zaakceptowanych i odrzuconych próśb o dołączenie,
  • ilości zablokowanych użytkowników. 

Planowanie postów

Kolejną opcją, która powinna Cię zainteresować, jest planowanie postów. To bardzo przydatne narzędzie, zwłaszcza w połączeniu z przedstawionymi wyżej statystykami. Dzięki tej opcji możesz tak zaplanować wpisy na temat Twojej marki i tematów z nią związanych, aby pojawiały się one w godzinach, w których aktywność na grupie osiąga najwyższy wynik.

Rozwijaj własną grupę na Facebooku i bądź aktywnym użytkownikiem popularnych grup

Wiesz już, jakie są ciekawe grupy na Facebooku i jak możesz je wykorzystać w prowadzeniu swojego biznesu. Potrafisz założyć i rozwijać grupę, przynajmniej w podstawowym zakresie. Zaproś do niej nowe osoby i publikuj dla nich ważne informacje. Zamieszczaj posty i pozwól na to innym. W ten sposób zbudujesz wizerunek eksperta w mediach społecznościowych i poza nimi.

Nie trać czasu i zacznij działać już dziś! Buduj relacje z klientami poprzez aktywne prowadzenie własnej grupy lub dołącz do już istniejących pozycji. Dotrzesz w ten sposób do grupy odbiorców, na których Ci najbardziej zależy. Bo właśnie wśród nich są Twoi klienci. 

Reklamy, posty… Tłumaczymy wszystko dla Facebooka