Każdy z nas chciałby przynależeć do jakiejś grupy i móc się z nią komunikować. To naturalne, w końcu jesteśmy istotami społecznymi. Niestety, przy aktualnej sytuacji epidemiologicznej ciężko o bezpośrednie rozmowy twarzą w twarz ze znajomymi. Warto więc dowiedzieć się, jak rozmawiać przez Internet i pozostać w kontakcie z najbliższymi.


TURBOtłumaczenia online 24/7


Darmowe rozmowy? W Internecie to możliwe!

Darmowe rozmowy z najbliższymi, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują? Brzmi świetnie! Tylko jak to zrobić? To proste, będziesz potrzebować dwóch rzeczy: dostępu do Internetu i odpowiedniej aplikacji.  

Najczęściej korzysta się z nich na smartfonach, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować je na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Jeżeli bardziej odpowiada Ci korzystanie z komputera, programy te znajdziesz na oficjalnej stronie wydawcy. W przypadku telefonów, aplikację do rozmów online pobierzesz z Google Play lub App Store.  

Najpopularniejsze komunikatory Internetowe

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że aplikacji umożliwiających darmowe rozmowy przez Internet jest naprawdę dużo. Jakie więc wybrać? Najlepiej te, które cieszą się dużą popularnością. Dlaczego? Ponieważ zarówno Ty, jak i osoba, z którą chcesz się skontaktować, musicie je posiadać. Co więcej, na najpopularniejszych komunikatorach internetowych nie będziesz miał problemu, aby odnaleźć swoich znajomych. Brzmi logicznie, prawda?

Rodzaje komunikatorów do rozmów online 

To jednak nie koniec istotnych informacji. Przed zdecydowaniem się na korzystanie z komunikatora Internetowego, musisz zastanowić się, w jakim celu będziesz chciał go wykorzystać. Każdy komunikator ma swoją grupę docelową. Innej aplikacji użyjesz do rozmów z przyjaciółmi czy rodziną, innej do kontaktu z drużyną podczas internetowych rozgrywek, a innej podczas spotkań online ze współpracownikami. Co prawda, wszystkie te aplikacje oferują to samo, czyli darmowe rozmowy online. Jednak ich przeznaczenie jest zupełnie inne.

Aplikacje do rozmów ze współpracownikami? Sprawdź te propozycje 

Jeżeli chodzi o komunikatory dla firm, to nie ma wątpliwości, że tę kategorię wygrywają Microsoft Teams oraz Zoom. Są to bezpłatne programy, które pozwolą Ci na rozmowy video, zarówno głosowe, jak i tekstowe. Oba komunikatory posiadają łatwy i przejrzysty interfejs, dzięki któremu bezproblemowo dołączysz lub stworzysz własną konferencję biznesową.  

Aplikacje te powstały z myślą o pracy w grupach, dlatego oferują szereg funkcji takich jak udostępnianie ekranu, zdjęć czy plików. Co więcej, są dostępne zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopowych. Mimo iż komunikatory te są darmowe, oferują wiele dodatkowych funkcji, za które trzeba zapłacić. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że podstawowe wersje programów są wystarczające, dlatego aplikacje górują wśród najpopularniejszych komunikatorów dla firm.

Tłumaczenia Zoom – to możliwe!

Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy Zoom. Ten komunikator ma ciekawą opcję, dzięki którym zapewnisz tłumaczenia online wszystkich rozmów. Wszystko za sprawą możliwości włączenia opcji tłumaczeń symultanicznych. Działa to w bardzo prosty sposób. Przypisujesz jednemu uczestnikowi rolę tłumacza, ustawiasz parę językową, w jakiej będzie tłumaczyć i… to wszystko. Każdy uczestnik wideokonferencji, chcący usłyszeć rozmowę w swoim języku, klika w okienko tłumacza. Od teraz słyszy 20% głośności oryginalnej wypowiedzi i 80% głośności tłumaczenia.

Komunikacja w firmie – czyli rozmowy VoIP 

Mówiąc o komunikacji w firmach, nie sposób nie wspomnieć o VoIP. Ta technologia pozwala na przesyłanie połączeń głosowych poprzez łącze internetowe lub inne sieci wykorzystujące protokół IP. Aby wykonać połączenie z komputera, wystarczy podłączyć odpowiednie akcesoria oraz zainstalować na nim komunikator. Można również kupić specjalny telefon do rozmów VoIP. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne w firmach, ponieważ to w nich codziennie wykonuje się setki służbowych połączeń. 

Aplikacje do rozmów online, które musisz znać 

Kolejne, popularne komunikatory, to te, które wykorzystuje się do rozmów z rodziną i przyjaciółmi. W dobie coraz popularyzacji wszelkich rozwiązań cyfrowych, są one niezbędne. Umożliwiają przede wszystkim szybkie połączenie z wybraną osobą. Wystarczy Ci do tego jedynie Internet.

Facebook Messenger – czyli najpopularniejszy komunikator do rozmów przez Internet 

Facebook Messenger w tej kategorii nie ma sobie równych. Jest to darmowa aplikacja, którą można zainstalować zarówno na telefon, jak i komputer. Umożliwia prywatne i grupowe rozmowy online. Co więcej, pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, gifów i ikon emoji. Dodatkowo istnieje możliwość personalizacji okienka czatu.  Oprócz tekstowych konwersacji aplikacja oferuje rozmowy video, urozmaicone o masę efektów. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych komunikatorów do rozmów z przyjaciółmi czy rodziną.  

WhatsApp – darmowy komunikator internetowy 

Innym, bardzo lubianym i popularnym komunikatorem jest WhatsApp. Co oferuje? Wiadomości tekstowe i rozmowy video, zarówno prywatne, jak i grupowe. Umożliwia przesyłanie zdjęć, filmów i dokumentów ważących do 100 MB. Co więcej, WhatsApp zapewnia łatwą obsługę, pozwala na integrację z książką adresową w telefonie i posiada opcję udostępniania lokalizacji. Co ciekawe, obecnie aplikacją WhatsApp zarządza… Facebook.

Komunikatory do rozmów podczas rozgrywek online

Mówiąc o komunikatorach, nie może zabraknąć tych dla graczy. Co prawda, niektóre gry oferują czat tekstowy. Mimo to, większość osób nie chce tracić czasu na pisanie i woli skupić się na rozgrywce. Dlatego z pomocą przychodzą aplikacje do rozmów online dla graczy. Jeżeli jesteś jednym z nich, koniecznie sprawdź, co dla Ciebie znaleźliśmy. 

TeamSpeak – wygodny komunikator do rozmów online dla graczy 

Pod względem funkcjonalności i poprawności działania, TeamSpeak nie ma sobie równych. Oferuje grupowy czat, system nadawania uprawnień, opcje regulacji dźwięku oraz przesyłanie wiadomości i plików. Teamspeak to stare i sprawdzone rozwiązanie, z którego korzystają nawet profesjonalni e-sportowcy. Jedyną wadą tego komunikatora jest jego wygląd. Mimo to, dla graczy liczy się jakość i skuteczność w grze, a nie wygląd programu. Ostatecznie skupieni są na interfejsie swojej gry.

Discord – wielofunkcyjna aplikacja do rozmów online dla graczy 

Discord, to kolejna aplikacja do rozmów online dla graczy. Pozwala na rozmowy prywatne, grupowe, a nawet tworzenie serwerów. Dostępne są rozmowy video, udostępnianie ekranu i przesyłanie plików. Nie brak również gifów, reakcji czy możliwości nadawania ról. 

Co więcej, jako gracz możesz dołączyć do specjalnych serwerów poświęconych Twoim ulubionym grom. Kto wie, może poznasz tam nowe osoby, z którymi miło spędzisz czas podczas wspólnych rozgrywek online? Dodatkowo będziesz miał dostęp do najnowszych informacji o danej grze, np. o  nadchodzących aktualizacjach. Sam interfejs Discorda jest prosty i przyjemny dla oka. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych komunikatorów do rozmów online dla graczy. 

Jak rozmawiać przez Internet? Właśnie tak 

Wiesz już, jak rozmawiać przez Internet. Wystarczy, że zainstalujesz odpowiednią aplikację.  Może być to komunikator do rozmów z przyjaciółmi, współpracownikami lub do rozmów z drużyną podczas rozgrywek online. Wybierz najbardziej odpowiadającą Ci aplikację i ciesz się darmowymi rozmowami przez Internet. Baw się dobrze.

TURBOtłumaczenia online 24/7