eBay, mający ponad 160 mln aktywnych klientów na całym świecie, szybko stał się kluczową platformą sprzedaży internetowej dla handlowców sprzedających online nowe i używane produkty. Niemniej jednak, aby z powodzeniem prowadzić sprzedaż na eBay, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oferty, podobnie jak w przypadku serwisu Amazon.

Zapewniamy tłumaczenia dla e-commerce

Jak najlepiej zwiększyć sprzedaż w serwisie eBay?

Dokładnie przemyśl wybór nazwy użytkownika

Staraj się nie stosować nazw proponowanych domyślnie przez eBay. Nie wybieraj też nazw, które mogą być obraźliwe lub podważają twoją wiarygodność. Po prostu wybierz nazwę, która brzmi oficjalnie i przede wszystkim profesjonalnie. Pozwoli to przyciągnąć klientów i wzbudzić w nich zaufanie.

Szybko wypracuj sobie dobry wizerunek

Dzięki temu łatwiej sprzedasz swoje towary. Najszybszą metodą jest kupowanie przedmiotów od innych sprzedawców – przedmiotów, które są ci naprawdę potrzebne. Po dokonaniu zakupów pozytywnie oceń sprzedawcę. W zamian powinien on wystawić ci pozytywny komentarz jako kupującemu. Zbierz jak najwięcej pozytywnych ocen. Wzbudzi to zaufanie w potencjalnych klientach, którzy będą uważać cię za poważnego i aktywnego członka w serwisie eBay.

Stwórz dokładne opisy oferowanych produktów

Przedmiot, który sprzedajesz musi być szybko rozpoznawalny dzięki odpowiedniemu zdjęciu i dokładnemu opisowi. Poświęć trochę czasu, aby opis był zwięzły i precyzyjny. Pomyśl także o przetłumaczeniu go – eksportując produkt za granicę, zyskasz więcej klientów.

Przyporządkuj produkty do odpowiedniej kategorii, aby zyskać widoczność

W rzeczywistości produkty, w zależności od kategorii, nie są tak samo prezentowane. Dlatego tworząc ogłoszenie, wybierz właściwą kategorię odpowiadającą produktowi, który chcesz sprzedać. Takie działanie przyniesie dwie korzyści: zyskasz widoczność w wyszukiwarce eBay oraz w filtrach dostępnych w wyszukiwarce. Nie zaniedbuj więc tego etapu, dzięki któremu możesz zwiększyć swoją sprzedaż. Możesz nawet przeprowadzić test, wystawiając na sprzedaż ten sam produkt w różnych kategoriach.

Wprowadź kody produktów

Wprowadzanie kodów produktów jest od tego roku obowiązkowe w serwisie eBay. Tworząc ogłoszenie, umieść w nim kod produktu – umożliwi to przyporządkowanie towaru do jak najwłaściwszej kategorii. W ten sposób wzbogacisz swoje strony, zyskasz widoczność na rynku, a w konsekwencji zwiększysz swoją sprzedaż.

Sprawdzaj, co najlepiej się teraz sprzedaje

Przejdź do strony z popularnymi artykułami i zakończonymi sprzedażami. Sprawdź, co najlepiej się sprzedało i zastanów się dlaczego.

Stosując wszystkie te rady, z pewnością zwiększysz swoją sprzedaż w serwisie eBay.

Tłumaczenie oferty? Zrobimy to!