Praca e-marketera wiąże się z wieloma obowiązkami. Wyszukiwanie słów kluczowych, zarządzanie zadaniami w firmie, wideokonferencje – jak to wszystko ogarnąć? Z pomocą przychodzą narzędzia marketingowe online. Ułatwiają pracę i pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Dowiedz się, które z nich są najbardziej przydatne i które warto zastosować w swojej firmie.

dogadamycie.pl – zamawiaj tłumaczenia przez Internet

Narzędzia do zarządzania zadaniami w firmie – musisz je mieć

Pierwsza kategoria, której się przyjrzymy, to narzędzia do zarządzania zadaniami w firmie. Przypisywanie i monitorowanie zadań pracowników może być szybkie i proste. Wszystko dzięki poniższym aplikacjom. Te niezbędne narzędzia menedżera pozwalają skutecznie zarządzać projektami.

A co z pracownikami? Mogą zapomnieć o notesach, kalendarzach i żółtych karteczkach wokół monitora. Wszystkie potrzebne informacje znajdą w jednym miejscu – na wspólnej platformie do pracy. Dodatkowo programy te wysyłają specjalne powiadomienia o konieczności wykonania zadania. Nie ma więc mowy o tym, aby ktoś nie dotrzymał terminu. Poznaj najlepsze narzędzia do organizacji pracy.

Asana

Asana to jeden z najpopularniejszych programów do zarządzania zadaniami w firmie. Jest darmowy i dostępny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopowych. Pozwala na tworzenie projektów, zadań i podzadań oraz przypisywanie do nich poszczególnych osób. Co więcej, istnieje możliwość wyznaczania terminów i kontrolowania postępów.

Dodatkowo przy każdym zadaniu można założyć wątek do konwersacji. Warto również zwrócić uwagę na to, że aplikacja ta pozwala na synchronizacje z kalendarzem Google, a członkowie zespołu są informowani o wszelkich akcjach czy zmianach statusu za pomocą powiadomień (zarówno mailowych, jak i tych w programie).

Trello

Innym ciekawym narzędziem umożliwiającym zarządzanie projektami jest Trello. Oprogramowanie to jest proste, darmowe i elastyczne. Pozwala na organizację zadań w sposób wizualny – poprzez tworzenie wirtualnych tablic i dodawanie do nich kart. Aplikacja ta oferuje wiele funkcji, takich jak: załączanie plików i linków, tworzenie checklist, komunikowanie się z zespołem i przypisywanie zadań. Narzędzie to sprawdza się w mniejszych zespołach, pracujących nad wieloetapowymi projektami.

Basecamp

Jeszcze innym rozwiązaniem pomagającym w zarządzaniu zadaniami w firmie jest Basecamp. Ta płatna aplikacja jest bardzo prosta i posiada tylko kilka kluczowych funkcji. Wszystko po to, aby nie zakłócać wydajnej pracy niepotrzebnymi dodatkami. Znajdziesz tu więc kalendarz, listę rzeczy do zrobienia oraz informacje o upływających terminach. Istnieje również możliwość komunikacji z innymi członkami zespołu poprzez wbudowany czat. Jeżeli jesteś osobą, która stawia na prostotę i funkcjonalność, to ta aplikacja jest dla Ciebie.

IC Project

Wartą uwagi opcją jest również IC Project. To polskie narzędzie jest w pełni darmowe i oferuje szereg ciekawych funkcji, takich jak: przypisywanie zadań na tablicach Kanban, mierzenie czasu pracy (przebieg można sprawdzić na wykresie Gantta), raporty projektowe, wbudowany komunikator, kalendarz oraz CRM. Samo w sobie oprogramowanie jest intuicyjne i proste w obsłudze, a jego największą zaletą jest możliwość pracy w języku polskim.

HeySpace

HeySpace jest kolejnym polskim narzędziem pomagającym w organizacji pracy w firmie. Jego najważniejsze funkcjonalności to czat, tablica Kanban oraz kalendarz. Karty z zadaniami pozwalają na przypisywanie odpowiednich osób, tworzenie checklist oraz określanie terminów. 

Dodatkowo program ten posiada funkcję tagowania, pozwalającą na grupowanie zadań według własnych kategorii. Umożliwia również rozmowy wideo. Brzmi ciekawie, lecz nie ma nic za darmo. Aby mieć dostęp do tego typu funkcji, trzeba wykupić pakiet premium. Kosztuje on 5$ miesięcznie za każdego użytkownika. 

Jakie są darmowe narzędzia do wideokonferencji?

Skoro już jesteśmy przy wideorozmowach, przyjrzyjmy się bliżej przeznaczonym do tego aplikacjom.  Są one coraz bardziej popularne, głównie ze względu na zwiększającą się liczbę osób pracujących zdalnie. Jakie są darmowe narzędzia do wideokonferencji i co dokładnie oferują?

Microsoft Teams

Microsoft Teams to aplikacja, która umożliwia prowadzenie rozbudowanych wideokonferencji. W darmowej wersji pozwala na spotkania w maksymalnie 100 osób. Narzędzie to zostało stworzone z myślą o pracy w grupach, dlatego oferuje szereg przydatnych funkcji, takich jak: współdzielenie ekranu, nagrywanie transmisji, czat i udostępnianie plików. Ciekawą opcją jest to, że można łączyć się w zespoły i wspólnie w nich pracować. Dostępna jest również wirtualna tablica interaktywna.

Jitsi Meet

Innym darmowym narzędziem do wideokonferencji jest Jitsi Meet. Program ten jest przejrzysty i prosty w obsłudze. Dodatkowo oferuje w pełni zaszyfrowane połączenie. Aby utworzyć spotkanie, nie trzeba być zalogowanym, a zapraszanie współpracowników odbywa się poprzez wysłanie specjalnego linku. Oprócz samych rozmów Jitsi oferuje udostępnianie ekranu i nagrywanie spotkań. Wartą uwagi opcją jest również “podniesienie ręki”. Funkcja ta z pewnością przydaje się przy dużej ilości uczestników.


Czy wiesz, że…

… Jitsi Meet ma również wtyczkę do WordPressa? Dzięki niej możesz postawić własny pokój do wideokonferencji, który zabezpieczysz hasłem. Wyślij go swoim klientom i zyskaj w ich oczach wizerunek profesjonalisty.


Skype

Kolejną aplikacją pozwalającą na rozmowy wideo jest Skype. Umożliwia ona wysyłanie wiadomości tekstowych oraz udostępnianie ekranu. Dodatkowo zapewnia stałe i bezpieczne połączenie. Aby utworzyć rozmowę konferencyjną, wystarczy wejść na stronę Skype i wybrać opcję “Utwórz darmowe spotkanie”. Po chwili wygenerowany zostanie link, który należy przesłać do reszty współpracowników. W darmowej wersji do utworzonego spotkania może dołączyć maksymalnie 50 osób.

Zoom

Jeszcze innym narzędziem do prowadzenia wideokonferencji jest Zoom. Program ten działa w chmurze i jest dostępny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopowych. W darmowej wersji umożliwia spotkania w maksymalnie 100 osób. Sama w sobie aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Aby rozpocząć połączenie, wystarczy utworzyć pokój, a następnie wysłać wygenerowany link do współpracowników.

Wideokonferencja w innym języku – jak to zrobić?

Zoom posiada ciekawą opcję, pozwalającą na tłumaczenia symultaniczne. Polega na tym, że danemu uczestnikowi spotkania przypisuje się rolę tłumacza, a następnie wybiera się parę językową. Gdy do spotkania dołączą inne osoby, będą mogły wybrać interesujący je język. Osoby te słyszą 20% głośności oryginalnej wypowiedzi i 80% głośności tłumaczenia. 

Brzmi świetnie, prawda? Jeżeli planujesz wielojęzyczną wideokonferencję na Zoomie, z chęcią Ci pomożemy. W dogadamycie.pl oferujemy tłumaczenia spotkań online. Zapewniamy pełne wsparcie technologiczne, tłumaczenia w 60 językach i wygodny Panel Klienta dostępny 24/7. Przekonaj się sam, jak w parę kliknięć stworzyć wielojęzyczną konferencję.

Wtyczka WPML, czyli narzędzie do tłumaczenia stron postawionych na WordPressie

Zostańmy na chwilę przy temacie tłumaczeń. Czy istnieje jakieś narzędzie, które umożliwia stworzenie wielojęzycznej strony WordPress? A i owszem, jest nim wtyczka WPML. Dodatek ten pozwala na automatyczne zamawianie i odbieranie tłumaczeń. Sprawdza się zarówno przy prostych, jak i rozbudowanych witrynach internetowych.

Aby w pełni wykorzystać możliwości tego dodatku, trzeba go odpowiednio skonfigurować. Jak to zrobić? I tu możemy Ci pomóc. W dogadamycie.pl oferujemy tłumaczenia WPML i pomagamy w odpowiedniej konfiguracji. Koniecznie sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jak w łatwy i szybki sposób przetłumaczyć swoją stronę na WordPress.

Jakie są darmowe narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych?

Jakie są inne aplikacje i programy, które przydają się w firmach? Zdecydowanie są to darmowe narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych. To dzięki nim strona zajmuje wyższą pozycję w Google, a liczba zapytań ofertowych rośnie. Dlaczego? Ponieważ są to dokładnie te frazy, które użytkownicy wpisują w celu znalezienia konkretnych informacji. Dowiedz się, w jaki sposób szybko i skutecznie znaleźć odpowiednie słowa kluczowe.

Planer słów kluczowych

Pierwszym narzędziem, któremu się przyjrzymy, będzie “planer słów kluczowych” stworzony przez Google. Jest to najpopularniejsze narzędzie w tej kategorii. Dzięki niemu poznasz częstotliwość wyszukiwania, konkurencyjność, trendy i koszt za kliknięcie danej frazy kluczowej. Po wpisaniu słowa bazowego Planer wyświetli Ci nowe propozycje fraz wraz z odpowiadającymi im statystykami. Narzędzie to jest darmowe, a jedyne co musisz zrobić to posiadać konto Google.

UWAGA!

Planer słów kluczowych w Google podaje wyniki wyłącznie dla słów kluczowych, które używane są w kampaniach w Google Ads. Tym samym wyniki mogą nie być miarodajne, ponieważ nie wszystkie frazy są wykorzystywane w ten sposób.

Answer The Public

Kolejnym narzędziem, pomagającym w znalezieniu słów kluczowych jest Answer The Public. Jak działa? Po wpisaniu słowa kluczowego otrzymujemy propozycje związanych z nim zapytań wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarkę. Uzyskane dane można sprawdzić zarówno w formie wizualnej, jak i w widoku listy. Answer The Public dostarcza sporo materiału i przedstawia go w prosty i przejrzysty sposób. Jeżeli prowadzisz bloga, pomoże Ci wygenerować wiele ciekawych tematów.

Ubersuggest

Jeszcze innym, darmowym narzędziem, pozwalającym na znalezienie fraz kluczowych jest Ubersuggest. Wpisując w nim bazowe słowo kluczowe, otrzymasz listę powiązanych fraz posortowaną w porządku alfabetycznym. Narzędzie to pozwala sprawdzić ich wyszukiwalność i konkurencyjność. Przewiduje również liczbę kliknięć, odnośników zewnętrznych prowadzonych do podstrony i udostępnień w mediach społecznościowych. 

Keywordtool.io

Kolejnym tego typu narzędziem jest Keywordtool.io. Aby z niego korzystać, nie trzeba zakładać żadnego konta. Służy ono do znajdowania tzw. długich ogonów, czyli wielowyrazowych słów kluczowych. Darmowa wersja Keywordtool.io wyszukuje do 750 wyników dla wpisanej frazy. Generuje je na podstawie auto-uzupełniania w wyszukiwarce Google. Należy również wspomnieć o tym, że otrzymane wyniki prezentowane są w przyjemnym dla oka interfejsie.

KWFinder

Wartym uwagi narzędziem przeznaczonym do wyszukiwania słów kluczowych jest również KWFinder. Pokazuje on nie tylko samą listę fraz, ale i ich trend, średni koszt kliknięcia, konkurencyjność i częstotliwość wyszukiwania. Oprócz tego udostępnia listę stron skutecznie pozycjonujących się na dane słowo. Daje też sugestie i generuje pytania na określone frazy. W bezpłatnej wersji KWFinder generuje 50 wyników dla 3 zapytań na 24h. 

Google Trends

Google Trends to kolejne narzędzie od Google, które przydaje się przy frazach kluczowych. Pozwala ono na zbadanie popularności słowa na przestrzeni określonego czasu. Dodatkowo wyświetla związane z nim zapytania. Google Trends działa w czasie rzeczywistym. 

Dzięki niemu możesz sprawdzić, czy Twoi potencjalni odbiorcy dalej wyszukują informację za pomocą danej frazy. Ciekawą opcją jest też mapa popularności słowa z podziałem na regiony (zarówno państwa, jak i województwa). Narzędzie to jest darmowe, intuicyjne i z pewnością przydaje się przy wyborze słów kluczowych.

Narzędzia marketingowe, które oferuje Facebook

Mówiąc o narzędziach marketingowych online, nie może zabraknąć Facebooka. Jest to najczęściej używany portal społecznościowy. Serwis ten posiada ogromną liczbę aktywnych użytkowników. Patrząc na ich zaangażowanie i czas spędzony w aplikacji z pewnością można stwierdzić, że jest to idealne miejsce do online marketingu. W tym celu powstały specjalne narzędzia. Sprawdź jakie.

Facebook Video

Wszystkie narzędzia marketingowe, które oferuje Facebook, mają w sobie coś spokrewnionego z innym serwisem społecznościowym. Dobrym przykładem jest Facebook Video – będący alternatywą dla YouTube. Dzięki niemu możesz wgrywać własne filmy. Mogą to być reklamy produktów, filmy edukacyjne lub poradniki. Możliwości jest sporo. Co ciekawe, narzędzie to zaczyna powoli przeganiać YouTube’a. Dodatkowo Facebook Video osiąga znacznie lepsze zasięgi organiczne.

Pamiętaj o tym!

Zadbaj o prawidłowy opis nagrania, który publikujesz w Facebook Video. Dobrze zoptymalizowane tytuły i opisy mają szanse na wyświetlenie się w wynikach wyszukiwania Google.

Facebook Mentions

Kolejnym narzędziem udostępnionym przez ten popularny serwis jest Facebook Mentions. Aplikacja ta służy do prowadzenia transmisji wideo na żywo. Przeznaczona jest dla osób publicznych i zweryfikowanych. Streamy potrafią przyciągnąć setki tysięcy widzów, co można zaobserwować, wchodząc na Facebookowy profil obecnego prezydenta Polski – Andrzeja Dudy. Jego transmisję w krótkim czasie przyciągają masę widzów. 

Facebook Notes

Ciekawą opcją jest też Facebook Notes. Narzędzie to pozwala na umieszczanie notatek. Można w nich wstawiać zdjęcia, cytować treści, dodawać nagłówki i wyrównywać tekst. Mówiąc krótko, Facebook Notes pozwala na stworzenie “mini” bloga. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne i z pewnością warte uwagi. Wszystko dlatego, że odbiorcy dużo chętniej czytają estetyczne i atrakcyjnie wizualne notatki aniżeli długie posty. 

Facebook Instant Stories

Facebook Instant Stories to kolejne narzędzie marketingowe oferowane przez Facebooka. Pozwala na przekierowanie na zewnętrzne strony, bez konieczności opuszczania aplikacji. Dzięki tej opcji, użytkownicy nie martwią się o ponowne uruchomienie Facebooka i chętnie klikają w udostępniane linki. 

Dlaczego warto znać narzędzia marketingowe online

Praca e-marketera wiąże się z wieloma wyzwaniami. Na szczęście, istnieją narzędzia marketingowe online które ją ułatwiają. Dzięki nim można przyśpieszyć wiele procesów i co za tym idzie, zaoszczędzić sporą ilość czasu. Obecnie znajomość ów narzędzi jest nie tyle, co pomocne, jak niezbędne. Dobrze funkcjonująca firma to taka, w której na wszystko znajduje się czas.

dogadamycie.pl – zamawiaj tłumaczenia przez Internet