Populacja Ziemi wynosi obecnie blisko 8 mld. Szacuje się, że z portali społecznościowych korzysta ok. 2 mld ludzi, czyli ok. 28-30% wszystkich mieszkańców naszej planety. Wszystko za sprawą dynamicznego rozwoju Internetu, który dostarcza informacji, rozrywki, a także szereg innych możliwości. Bardzo dobrze w tej rzeczywistości odnajdują się influencerzy, lubiących inspirować ciekawym sposobem na życie. Poznaj, jakie ciekawe lifestylowe kanały w językach obcych warto śledzić.

Tłumaczenia? Zamawiaj online!

Co to jest kanał lifestylowy i kim są influencerzy?

Zacznijmy od podstawowej kwestii. Influencer to w ogólnym skrócie osoba, która wywiera wpływ na masowych odbiorców. Dociera do nich za pomocą swoich kont na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, LinkedIn czy innych. Influencer może prowadzić m.in. kanał lifestylowy, na którym prezentuje swój sposób na życie w intencji zainspirowania innych.

Ciekawe kanały lifestylowe na Instagramie

Instagram to portal społecznościowy, którego idea opiera się na publikowaniu zdjęć. Powstał w 2010 roku, a w 2012 roku został kupiony przez Facebooka. Obecnie korzysta z niego ponad miliard osób w 33 wersjach językowych. To wszystko sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prowadzenia (i śledzenia) kanałów lifestylowych.

Jednym z najbardziej popularnych profili tego typu jest Jannid Olsson Deler (@jannid). Obserwuje ją ponad 1,4 mln użytkowników, zaś na swoim kanale publikuje zdjęcia ze swojego życia codziennego. Znajdziesz tam m.in. fotografie tego, co je, jak się ubiera, jak spędza wolny czas itp. Być może nie brzmi zachęcająco, jednak rzesza fanów ceni ją za to, kim jest, co robi i za to, że wszystkie zdjęcia na jej profilu są estetycznie wykonane.

Jeżeli preferujesz męskie kanały, to ponad 700 tys. użytkowników zdecydowało się obserwować Olivera Proudlocka (@proudlock). Promuje on zdrowy styl życia, a także najnowsze trendy mody męskiej. Znajdziesz u niego również zdjęcia z dnia codziennego, zaś swoich fanów inspiruje osobowością.

Być może preferujesz bardziej tematyczne kanały związane z lifestylem. Zajrzyj więc do Alexy Chung (@alexachung), której profil zdominowany jest tematyką związaną z modą. Interesując się podróżami, zobacz inspiracje u Annetty White (@bucketlistjourney) lub u Matthew Marstena (@expertvagabond). Szukając inspiracji fotograficznych, warto zwrócić uwagę na Murada Osmana (@muradosman) lub Paula Nickena (@paulnicken).

Kanały lifestylowe na Facebooku

Czym Facebook jest, chyba nie trzeba nikomu mówić. Wystarczy wspomnieć, że korzysta z niego codziennie ponad 1,5 mld użytkowników. Oferuje bardzo wiele możliwości komunikacji – od publikowania zdjęć, przez pisanie postów, załączanie linków do swoich artykułów, aż po publikację nagrań video. Nie dziwi zatem fakt, że jest to dobre miejsce na prowadzenie kanałów lifestylowych.

Popularność Facebooka sprawia, że znajdziesz na nim bardzo wiele różnych stron poświęconych różnym tematykom. Do jednych z najciekawszych należy Aunty Acid – być może nie jest to czysto lifestylowe kanał, jednak zdecydowanie warto go śledzić. Znajdziesz na nim m.in. ironiczne teksty na temat bycia fit, stylu życia itp. Dzięki temu możesz spojrzeć nieco z dystansem na wiele aspektów codzienności.

Jeśli jednak interesują Cię tematy związane z modą, zwróć uwagę m.in. na fashiontoast by Rumi Neely, Wendy’s Lookbook czy Gal meets Glam. Ciekawy kanał związany z produktywnością prowadzi Guy Kawasaki, zaś o grach video, technologii i podróżach z żeńskiego punktu widzenia pisze iJustine. Z kolei Veronica Belmont prowadzi kanał dla kobiet, które pracują w branży związanej z technologiami oraz IT.

Lifestyle i inne kanały na YouTube

YouTube już dawno przestał być tylko miejscem, w którym można oglądać nagrania video. Na co dzień korzysta z niego ponad 1 mld użytkowników, zaś dzięki wprowadzeniu wielu funkcjonalności, stał się on portalem społecznościowym, na którym można znaleźć wiele ciekawych osób i kanałów.

Szukając humorystycznych kanałów, warto zajrzeć do HolaSoyGerman. Nagrania publikowane są w języku hiszpańskim, jednak wszystkie zawierają anglojęzyczne napisy. W bardzo lekki sposób poruszają wiele ważnych kwestii, takich jak chociażby sposoby na znalezienie pracy. Znajdziesz tam również inne, bardziej humorystyczne video, jak np. typowe powiedzenia dziadka i babci w nieco przerysowanej formie.

Nieco bardziej lifestylowe treści znajdziesz na kanale Zoe Sugg, a także u Ingrid Nilsen (pierwsza jest z Wielkiej Brytanii, druga z Kanady). Tematy typowo kobiece porusza na swoim kanale Tanya Burr, zaś kanał Beckster Lifestyle poświęcony jest wyłącznie męskim sprawom. Ciekawym kanałem, który warto śledzić, jest ALEXandMICHAEL i dotyczy tematów związanych z małżeństwem.

Kanały lifestylowe na Twitterze

Na co dzień z Twittera korzysta ok. 126 mln osób na całym świecie. Idea tego portalu opiera się na publikowaniu krótkich postów, które należy oznaczyć hasztagami. Istnieje możliwość załączania linków do stron zewnętrznych, zamieszczanie filmików, a także zdjęć. Z racji tych ograniczeń, Twitter zdominowany jest przez polityków oraz agencje prasowe. Niemniej można znaleźć kilka interesujących kanałów lifestylowych, które warto dodać do obserwowanych.

Do tego typu profili należy zdecydowanie ten prowadzony przez Gordona Ramsaya (@gordonramsay). Jest to autorytet kulinarny, którego wiedza i doświadczenie są cenione na całym świecie. Na swoim kanale publikuje treści, które bezpośrednio dotyczą gastronomii. Poza poradnikami i przepisami, Gordon Ramsay zamieszcza także inspirujące filmy przedstawiające estetyczne ujęcia kulinarne, które każdego zachęcą do gotowania.

Na Twitterze znajdziesz także kanały humorystyczne, takie jak Darth (@darth), Funny or Die (@funnyordie), czy Chrissy Teigen (@chrissyteigen). Równie humorystycznie prowadzony jest kanał Kinda Funny Vids (@kinafunnyvids), lecz poza zabawnymi filmikami znajdziesz tam także luźne komentarze dotyczące współczesnej popkultury. Szukając inspiracji i motywacji, warto dodać do obserwowanych ponadto Elona Muska (@elonmusk), Gary’ego Vaynerchuka (@garyvee) czy Guy’a Kawasakiego (@guykawasaki).

Kanały lifestylowe na LinkedInie

LinkedIn to przede wszystkim portal społecznościowy skoncentrowany na profesjonalistach i przedsiębiorcach. Biznes jednak to także styl życia, który można skutecznie promować w kanałach społecznościowych. Na LinkedIn funkcjonuje kilka kanałów, które poświęcone są lifestylowi związanemu z tym zagadnieniem.

Do jednych z najciekawszych należy profil Katriny Oritz. Pracuje w branży związanej z IT i za pośrednictwem swojego kanału zaczepia czytelników, prezentując przebieg swojej kariery zawodowej. Należy podkreślić, że rozwijała się ona bardzo niestandardowo, co może być motywacją i świetnym przykładem na to, że wiele rzeczy można osiągnąć wtedy, gdy się tego naprawdę chce.

Warto śledzić również Bruce’a Lama, który opisuje swoje spostrzeżenia związane z rekrutacją pracowników. Na jego profilu znajdziesz także praktyczne informacje, które pomogą w uzyskaniu zatrudnienia w wymarzonej firmie. Kwestie związane z nieruchomościami oraz konsekwencją w dążeniu do celu znajdziesz u Katie Clancy, zaś życie programisty w interesujący sposób przedstawia James Alan Hatch.

W jakim języku prowadzić kanał lifestylowy?

Zdecydowana większość z najpopularniejszych kanałów lifestylowych prowadzonych jest w języku angielskim. Przemawia za tym fakt, że jest to najbardziej rozpowszechniony język na świecie, który rozumiany jest przez szerokie grono osób. Chcąc założyć własny profil tego typu, warto zdecydować się na uruchomienie anglojęzycznej wersji, aby dotrzeć do możliwie jak najszerszej grupy odbiorców. Nie czując się na siłach, aby samemu tłumaczyć treści, warto zlecić to wyspecjalizowanej agencji tłumaczeniowej. Najlepiej takiej, która oferuje wygodną wycenę online i zapewnia szybkie oraz profesjonalne tłumaczenia marketingowe w rozsądnych cenach.

Tłumaczenia? Zamawiaj online!