LinkedIn to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych do nawiązywania kontaktów zawodowo-biznesowych. Oferuje on zarówno konta darmowe, jak i płatne. Jeżeli jesteś osobą, która na co dzień korzysta z tego medium i wykorzystuje je w celach biznesowych, to konto premium powinno Cię zainteresować. Dlaczego? Ponieważ daje dostęp do wielu przydatnych funkcji i narzędzi. Dowiedz się, co dokładnie możesz zyskać i jakie możliwości daje LinkedIn Premium.

Tłumaczymy komunikację na LinkedIn

Konto Basic – czyli podstawowa wersja LinkedIn

Zacznijmy od podstaw, czyli od konta Basic. Otrzymuje je każda osoba, która zarejestrowała się na LinkedIn. Jest ono bezpłatne, więc jego możliwości są mocno ograniczone. Mimo to podstawowa wersja narzędzia jest przydatna i pozwala na budowanie profesjonalnego wizerunku w sieci. Dzięki niej można:

 • nawiązywać kontakt ze współpracownikami i znajomymi,
 • udzielać i otrzymywać rekomendacje,
 • wyszukiwać i odwiedzać profile innych użytkowników,
 • otrzymywać nieograniczoną liczbę wiadomości InMail,
 • zapisywać do maksymalnie 3 wyszukiwań.

Jak widzisz, z kontem Basic da się działać, lecz nie ma ono zbyt wielu przydatnych funkcji. Płatne pakiety mają do zaoferowania o wiele więcej i pozwalają na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie LinkedIn. Co więcej, podczas korzystania z darmowego planu cały czas otrzymuje się propozycje przejścia na wersję premium. Mowa tu nie tylko o uporczywych reklamach, ale i mailach.

Co daje konto premium na LinkedIn?

Wiesz już, jak wygląda plan Basic. Przyszła pora, abyś dowiedział się, co daje konto premium w serwisie LinkedIn. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju rozszerzenie podstawowej wersji. Opcja ta jest przeznaczona głównie dla osób poszukujących pracy, rekrutujących i tych, którzy chcą pozyskać nowych klientów. 

Istnieją 4 różne pakiety premium: Career, Business, Sales Navigator i Recruiter. Każdy z nich ma do zaoferowania co innego. Mimo to istnieją 3 podstawowe funkcje, które posiada każdy z wymienionych pakietów. Mowa tu o:

 • kredytach na wiadomości InMail, umożliwiających kontakt z osobą spoza Twojej sieci,
 • dostępie do informacji o tym, kto odwiedził Twój profil,
 • dostępie do LinkedIn Learning.

LinkedIn Learning – co to takiego?

Brzmi świetnie, ale czym jest ten cały LinkedIn Learning? To internetowa platforma edukacyjna, która pozwala użytkownikom brać udział w kursach prowadzonych przez specjalizujących się w danej dziedzinie ekspertów. Biblioteka ta zawiera ponad 16 000 szkoleń w siedmiu różnych językach. 

Ich tematyka jest różna – począwszy od arkuszy kalkulacyjnych, kończąc na marketingu online. Kursy można odtwarzać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można przeszkolić swoich pracowników, zdobyć nowe certyfikaty i poszerzyć swoją wiedzę. 

Jaka jest cena LinkedIn Learning?

Zastanawiasz się pewnie, jaka jest cena LinkedIn Learning. Biblioteka ta jest darmowa, pod warunkiem, że posiada się konto premium. W przeciwnym wypadku opłata za dostęp do tego narzędzia wynosi 99 zł miesięcznie. Istnieje jednak możliwość skorzystania z bezpłatnego 7-dniowego okresu próbnego. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie są do końca pewne, czy LinkedIn Learning jest dla nich odpowiedni. Mogą w ten sposób przetestować wszystkie funkcje i upewnić się, że narzędzie to jest warte swojej ceny.

Ile wynosi cena konta LinkedIn Premium?

Jak już wcześniej wspomniałem, darmowy dostęp do LinkedIn Learning mają wszyscy użytkownicy posiadający płatną wersję platformy. Jak więc wyglądają koszty w przypadku LinkedIn Premium? Cena takiego konta jest zależna od wybranego pakietu. Dostępne są 4 różne plany:

 1. Career, który kosztuje 99,99 zł miesięcznie (959,88 zł rocznie),
 2. Business – który kosztuje 199,99 zł miesięcznie (1 790,88 rocznie), 
 3. Sales Navigator, który kosztuje 299,98 zł miesięcznie (2 879,89 zł rocznie),
 4. Recruiter, który kosztuje 399,98 zł miesięcznie (3 839 zł rocznie).

Ile kosztuje LinkedIn Premium? Wypróbuj bezpłatny miesiąc

Oczywiście, istnieje opcja przetestowania wybranego pakietu. Pierwszy miesiąc użytkowania otrzymuje się za darmo. Po nim można wybrać metodę rozliczania – roczną lub miesięczną. Cykl roczny pozwala na zaoszczędzenie 20% wkładu. 

Co ważne, z wersji próbnej Premium można korzystać raz na 12 miesięcy. Oznacza to, że w ciągu roku istnieje opcja przetestowania tylko i wyłącznie jednego planu. Nie ma również możliwości przełączenia się między różnymi pakietami. Ważne jest więc, abyś wybrał odpowiedni plan, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Sprawdź, co oferuje każdy z nich.

LinkedIn – konta premium

Istnieją 4 różne plany premium. Pierwszy z nich to Career, który pomaga w znalezieniu pracy.  Następnie jest Sales Navigator, który pozwala znaleźć nowych potencjalnych klientów i pomaga w budowaniu z nimi relacji. Kolejny pakiet to Recruiter Lite, który wspiera proces rekrutacji i pozwala na znalezienie najlepszych kandydatów na dane stanowisko. Ostatni jest plan Business, który pomaga w zdobyciu szczegółowych informacji biznesowych. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z wcześniej wymienionych pakietów.

Premium Career

Konto LinkedIn Premium Career jest skierowane do osób, które chcą wykorzystać serwis jako narzędzie do znalezienia pracy. Pakiet ten oferuje wiele przydatnych funkcji i narzędzi. Pozwala on na 3 wiadomości InMail miesięcznie, dzięki którym można wysłać swoją ofertę do rekruterów. Jak ich znaleźć? W premium otrzymujesz dostęp do informacji o tym, kto odwiedził Twój profil. Na liście tych osób z pewnością znajdziesz zainteresowane Tobą osoby. 

Skoro o profilu mowa, w planie Career możesz sprawdzić, jak wypada on na tle innych kandydatów, aplikujących na to samo stanowisko. Co więcej, możesz na nim umieszczać informacje o certyfikatach zdobytych za pomocą LinkedIn Learning. Tak wyglądający profil z pewnością przyciągnie uwagę rekruterów. Jest to ważne, gdyż nawet jeśli się z Tobą nie skontaktują, to mogą Cię polecić. Brzmi ciekawie, prawda?

Premium Business

Konto Premium Business jest przeznaczone dla osób, które chcą jeszcze efektywniej budować swój wizerunek na portalu LinkedIn. Dzięki niemu można wyrobić silną markę osobistą oraz znacznie poszerzyć swoją sieć kontaktów. Plan ten jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla firm, ale i osób prywatnych (np. freelancerów lub CEO). Dzięki niemu można analizować swoje wyniki i śledzić trendy górujące w danej branży. Plan Business oferuje również 15 wiadomości InMail, pozwalających na kontakt z potencjalnymi partnerami.

Sales Navigator

Konto Sales Navigator jest przeznaczone dla wszystkich osób zajmujących się sprzedażą. Pozwala na jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne wyszukiwanie kontaktów. Wszystko dzięki zaawansowanym filtrom wyszukiwania, których jest naprawdę sporo. Dodatkowo znalezione kontakty, np. potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych, można zapisać na specjalnej liście. 

Co więcej, można im przypisywać tagi i tworzyć do nich notatki. Warto również wspomnieć o tym, że Sales Navigator daje użytkownikowi dostęp do specjalnego strumienia aktualności, w którym może on wchodzić w interakcje z zapisanymi wcześniej kontaktami. Pomaga to w budowaniu relacji i budowaniu do siebie zaufania.

Recruiter Lite

Konto Recruiter Lite jest idealnym narzędziem dla rekruterów, szukających pracowników na platformie LinkedIn. Podobnie jak Sales Navigator, umożliwia ono zaawansowanie wyszukiwanie kontaktów i śledzenie ich aktywności. Plan ten oferuje 30 wiadomości InMail, za pomocą których można skontaktować się z potencjalnymi kandydatami. Na podstawie poprzednich kontaktów, podsuwane są nowe propozycje, które zazwyczaj są bardzo trafne. Warto również wspomnieć o zintegrowanym panelu, który umożliwia przeprowadzenie rekrutacji w jednym miejscu. 

Czy warto zainwestować w Linkedin Premium?

Jak widzisz, LinkedInpremium wygląda zupełnie inaczej. Przejście na płatną wersję jest kuszące, ale czy opłacalne? Wszystko zależy od tego, jaki jest Twój cel i jak często korzystasz z tej platformy. Najlepiej, abyś wybrał najbardziej interesujący Cię plan i skorzystał z darmowego okresu próbnego. Zrób to już dziś i przekonaj się, jak wiele możliwości oferuje LinkedIn Premium.

Wielojęzyczna komunikacja na LinkedIn – przetłumaczymy to