Telefony komórkowe od dawno służą nie tylko do dzwonienia i pisania SMS’ów. Obecnie są to zaawansowane urządzenia, które towarzyszą nam we wszystkich codziennych czynnościach. Istnieje możliwość korzystania z rozbudowanych fabularnie gier, organizowania dnia codziennego, służą również do celów edukacyjnych. Znajdziesz m.in. aplikacje do nauki języka angielskiego – czyli języka, który warto znać.

Zamawiaj i wyceniaj tłumaczenia angielskiego online

Aplikacja Duolingo dla początkujących

Jeżeli jesteś początkujący, skorzystaj z aplikacji Duolingo. Nauka angielskiego podzielona jest na rozdziały. Gdy poczujesz, że już opanowałeś dany materiał, możesz zweryfikować swoją wiedzę za pomocą testu sprawdzającego. Dostępne są również kursy z lektorem, dzięki czemu poprawisz swoją wymowę. Możesz się jednak zawieść, jeśli oczekujesz skomplikowanych zadań gramatycznych – pod tym względem lepsze są inne aplikacje. Duolingo pobierzesz za darmo na platformy iOS oraz Androida.

HelloTalk Learn Languages – nauka komunikacji

Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja HelloTalk. Dzięki niej masz możliwość nawiązania kontaktu z osobą, która biegle włada językiem angielskim. W efekcie przyswoisz sobie nie tylko podstawowe zasady gramatyczne i językowe, ale przede wszystkim nauczysz się komunikować w języku angielskim. Co więcej – społecznościowa idea pozwala Ci na to, aby poznać nie tylko sam język, ale przede wszystkim ciekawych ludzi, a co za tym idzie – również i kulturę danego kraju. HelloTalk dostępna jest w wersji darmowej oraz płatnej i pobierzesz ją na telefony z systemem iOS, jak i Android.

Angielski – ucz się języka, czyli aplikacja offline

Znajomość słownictwa jest jedną z podstaw nauki języka angielskiego. Aplikacja “Angielski – ucz się języka” to ciekawy sposób na przyswojenie leksyki. Interesujący jest fakt, że korzystanie z niej jest możliwe w trybie offline – czyli w sytuacji, gdy nie masz dostępu do Internetu. Możesz więc używać jej nie tylko w charakterze personalnego trenera językowego, ale także słownika podczas pobytu za granicą. W aplikacji znajduje się również lista czasowników nieregularnych, które bywają problematyczne w codziennym użytkowaniu. Angielski – ucz się języka pobierzesz za darmo na smartfony z systemem Android.

SuperMemo – nowoczesna metoda nauki angielskiego

Aplikacja SuperMemo z założenia ma być nowoczesną metodą nauki angielskiego, teoretycznie 15 razy skuteczniejszą od innych. Umożliwia dostęp do kursów, które są podzielone na bloki tematyczne. Twórcy SuperMemo opracowali specjalną metodę zapamiętywania. Ciekawą funkcją jest synchronizacja z innymi urządzeniami, dzięki czemu możesz wrócić do nauki angielskiego korzystając np. ze służbowego telefonu. Aplikacja dostępna jest za darmo na smartfony z systemem Android oraz iOS.

Aplikacja busuu – kursy w duchu społecznościowym

Busuu to aplikacja do nauki angielskiego, która łączy w sobie ideę tematycznych kursów z zasadami platform społecznościowych. W praktyce więc masz możliwość wykonania krótkiego zadania pisemnego, które zostanie sprawdzone pod kątem błędów przez rodzimych Anglików. Większość funkcji dostępna jest za darmo – wyjątkiem są ćwiczenia gramatyczne, z których możesz korzystać wyłącznie za opłatą.

English Grammar – Learn & Quiz, czyli nauka poziom wyżej

Podstawowa znajomość gramatyki jest niezbędna w celu komunikowania się w języku angielskim. Chcąc wejść na poziom wyżej, warto sięgnąć po darmową aplikację English Grammar. Interfejs nie zachwyca swoim wyglądem, ale nie to jest najważniejsze. Pobierając i instalując aplikację, zyskujesz dostęp do nauki czasów, gramatyki, a także mowy na poziomie średniozaawansowanym oraz zaawansowanym. Możesz sprawdzać swoją wiedzę dzięki testom, które również znajdziesz w English Grammar. Największym ograniczeniem jest fakt, że aplikacja dostępna jest wyłącznie dla telefonów z systemem Android.

English idioms and phrases

Znając podstawy gramatyki oraz mając przyzwoity zasób słów warto nauczyć się rozmowy w bardziej naturalny sposób. Do tego służą idiomy – czyli potoczne zwroty, jak chociażby nasze polskie “nabić kogoś w butelkę” czy “nie wywołuj wilka z lasu”. Ich nauka jest możliwa po ściągnięciu aplikacji English idioms and phrases. Musisz wiedzieć, że objaśnienia nie są dostępne w języku polskim, więc powinieneś przyswoić sobie angielski przynajmniej w stopniu średniozaawansowanym, aby korzystać z tej aplikacji. Ograniczeniem jest takze dostępność wyłącznie na smartfony z systemem Android. Do zalet należy zaliczyć fakt, że jest całkowicie darmowa.

LearnEnglish Podcasts – nauka poprzez słuchowisko

Znasz angielski, ale masz problem z rozumieniem ze słuchu? LearnEnglish Podcasts to aplikacja, której celem jest rozwiązanie tego problemu. Korzystanie z niej to doskonały sposób na osłuchanie się z językiem, co znacząco ułatwi Ci komunikację po angielsku. Nauka polega na słuchaniu rozmów prowadzonych z Anglikami na bardzo różne tematy. Na koniec zadawane są pytania, na które musisz odpowiedzieć – jest to swojego rodzaju test na to, czy właściwie zrozumiałeś sens rozmowy. Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na smartfony z Androidem, jak i iOSem.

Nauka poprzez zabawę z Memrise

Dzieci uczą się różnych umiejętności dzięki zabawie. Aplikacja Memrise wykorzystuje ten mechanizm, ale w odniesieniu nie tylko do dzieci, ale również dorosłych. Rozpoczynając korzystanie z Memrise masz postawioną jedną nadrzędną misję – nauczyć się języka obcego. Po drodze do osiągnięciu celu spotkasz wielu agentów, których zadaniem jest uniemożliwienie Ci wykonania misji. Panel nauki angielskiego z Memrise dostępny jest w języku polskim. Sama aplikacja jest dostępna za darmo na platformy Android oraz iOS.

W jaki sposób podejść do nauki angielskiego?

Nawet najlepsze aplikacje do nauki angielskiego Ci nie pomogą, jeżeli niewłaściwie podejdziesz do tego procesu. Samodyscyplina, wewnętrzna motywacja – to podstawowe kwestie, ale warto wyznaczyć sobie jakiś nadrzędny cel. Może nim być chociażby uzyskanie określonego certyfikatu językowego, którego posiadanie bardzo otwiera możliwości na rynku pracy.

Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z kilku aplikacji po to, aby rozwijać kilka umiejętności językowych jednocześnie. Bardzo pomocne także oglądanie filmów bez polskich napisów, słuchanie audiobooków wszędzie, gdzie to tylko możliwe, a także częste wyjazdy za granicę i to niekoniecznie do Anglii. Rozmowa po angielsku np. z Niemcem czy Francuzem wpłynie pozytywnie na Twoją umiejętność rozumienia ze słuchu.

Aplikacje do nauki angielskiego – języka, który warto znać

Nieznajomość języków znacząco ogranicza. Przyswojenie angielskiego ułatwi Ci każdy wyjazd za granicę, otworzy również możliwość poznawania angielskiej kultury poprzez m.in. oglądanie filmów czy czytanie literatury w oryginale. Umożliwi Ci również nawiązanie ciekawych znajomości, a przede wszystkim swobodną wymianę myśli z ludźmi z całego świata. Będziesz mógł również zarabiać na tłumaczeniach pisemnych, ustnych i innych, zaś Twoje potrzeby na usługi tłumaczeniowe ograniczą się wyłącznie do tłumaczeń przysięgłych. Korzystanie z najlepszych aplikacji znacząco ułatwi cały proces, a najlepsze efekty osiągniesz korzystając z kilku jednocześnie.

Zamawiaj i wyceniaj tłumaczenia angielskiego online