Współczesne smartfony oferują bardzo wiele możliwości. Mogą służyć zarówno do dzwonienia, jak i do rozrywki, organizacji dnia codziennego i wielu innych czynności. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub Twoja praca wymaga od Ciebie wykonywania wielu zadań, z pewnością docenisz najlepsze aplikacje do pracy na Androida i Apple.

Zapewniamy tłumaczenia dla firm

Aplikacje do zarządzania czasem pracy

Zarządzanie czasem pracy jest kluczowym aspektem prowadzenia jakiejkolwiek aktywności zawodowej. Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie, jako freelancer czy prowadzisz własną działalność, docenisz możliwości TMetric. Zwłaszcza, że to narzędzie dostępne zarówno na Androida, jak i iOS’a, a także dla komputerów z systemem Windows, Linux oraz MacOS. Co ważne, aplikację można zintegrować z platformami do zarządzania projektami, jak np. Asana, Visual Studio, Trello czy Github.

Dzięki TMetric zyskujesz możliwość śledzenia, ile czasu zajęło Ci wykonanie danej czynności. Istnieje możliwość tworzenia projektów, do których przypisujesz współpracowników odpowiedzialnych za ich realizację. Masz w efekcie możliwość monitorować czas pracy wraz z efektywnością finansową. Ostatecznie chodzi o to, abyś był w stanie określić opłacalność danego projektu i wprowadzić modyfikacje, dzięki którym usprawnisz wszystkie procesy. Funkcję tę docenisz zwłaszcza, jeśli pracujesz jako Project Manager lub freelancer.

Aplikacje do metody Pomodoro

Być może słyszałeś kiedyś o metodzie Pomodoro, dzięki której możesz pracować wydajniej. Jej nazwa pochodzi od czasomierza w kształcie pomidora, którym dysponował wynalazca. Polega na podzieleniu wszystkich swoich czynności na etapy, który zazwyczaj trwa ok. 25 minut. Po upływie tego czasu, robisz sobie przerwę od 3 do 5 minut. W założeniu ma to umożliwić Ci utrzymanie koncentracji, a tym samym poprawić efekty swojej pracy.

Nie musisz dysponować pomidorowym czasomierzem, aby korzystać z metody Pomodoro. Możesz ściągnąć aplikację na swój telefon, której zadaniem będzie odmierzenie 25 minut na pracę oraz 3 do 5 minut na przerwę. Posłuży Ci do tego np. Toggle lub E.gg Timer. Oba rozwiązania są proste w obsłudze i wyróżniają się przyjaznym interfejsem.

Nie trać czasu – ściągnij aplikację RescueTime

Można wyróżnić wiele czynności, które są zbędne, ale pochłaniają Twój cenny czas. Do największych “zabijaczy czasu” można zaliczyć np. Facebook, Instagram oraz inne portale społecznościowe, a także gry mobilne. Jak wiele czasu dziennie spędzasz na tych rozpraszaczach, nie skupiając się na pracy? Odpowiedź uzyskasz, ściągając aplikację RescueTime. Jest ona uruchomiona w tle urządzenia i zbiera wszystkie informacje o czynnościach, które na nim wykonujesz. Dowiesz się w ten sposób, jak wiele czasu spędzasz na pisaniu ze znajomymi, jak często wchodzisz na Facebooka itp. Na koniec dnia dostaniesz raport ze swojej dziennej aktywności.

Aplikacja Evernote – zarządzaj swoimi notatkami

Sposobem na zarządzanie czasem pracy jest sporządzanie notatek, a przede wszystkim ich organizacja. Z pomocą przyjdzie Ci Evernote. Dzięki niej wszystkie swoje notatki możesz zapisywać w jednym miejscu, tworzyć kolekcje (np. prywatne, firmowe, rodzinne), a także szybko je odszukać. Aplikację można zsynchronizować z różnymi urządzeniami, dodatkowo możesz pobrać wtyczkę do przeglądarki internetowej i zapisywać notatki nie mając przy sobie swojego smartfona.

Aplikacje do zarządzania projektami

Coraz więcej czynności zawodowych wykonywanych jest w zespołach. Rynek pracy z kolei  w wielu takich przypadkach wymusza konieczność pracy zdalnej. Istnieje sporo aplikacji, które umożliwiają lepszą organizację pracy nad różnymi projektami, bez konieczności przebywania w tym samym miejscu.

Znajdź w naszej ofercie język tłumaczeń, który Ciebie interesuje!

Aplikacja Trello

Chociaż Trello to tak naprawdę kompleksowe rozwiązanie służące do pracy w zespołach, to możesz z niego również korzystać ściągając aplikację na Androida lub iOS’a. Umożliwia Ci organizację pracy w różnych formach – listy, karty oraz tablice. Wszyscy współpracownicy mają możliwość wglądu do stanu projektu w skróconej formie, a także dodawać komentarze oraz komunikować się z innymi członkami zespołu. Co więcej – jako pracownik możesz tworzyć własne listy i tablice zadań, uniemożliwiając wgląd do nich pozostałym użytkownikom. Dzięki temu Evernote możesz wykorzystać zarówno do pracy, jak i w życiu prywatnym.

Aplikacja na telefon Slack

Zarządzanie projektami wymaga także komunikacji pomiędzy członkami zespołu. Doskonałym rozwiązaniem, który to wszystko organizuje, jest aplikacja Slack. Możesz dzięki niej tworzyć kanały, które będą wybrane tylko dla widocznych osób. Ułatwieniem jest możliwość wygodnego wyszukiwania informacji, a także integracja z innymi rozwiązaniami, jak np. z Google Drive. Alternatywami dla Slacka są m.in. Rocket Chat, Ryver i Stride.

Aplikacja mobilna do Asany

Asana powstała jako platforma, dzięki której zarządzaniem nawet rozbudowanymi projektami jest łatwe. Funkcjonalność darmowego pakietu wystarczy, aby skutecznie koordynować pracę kilkunastoosobowych zespołów. Istnieje możliwość ściągnięcia aplikacji mobilnej do Asany, dzięki czemu zyskujesz możliwość zarządzania projektem z dowolnego miejsca na Ziemi. To idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku, gdy jako koordynator projektów musisz zarządzać także współpracownikami zdalnymi.

Aplikacje do zbierania informacji – Flipboard

Dostęp do najświeższych informacji jest cenny w niektórych zawodach. Zwłaszcza, gdy Twoje stanowisko wymaga dysponowania najnowszymi wiadomościami. Jeżeli pracujesz jako prawnik, tłumacz przysięgły, specjalista ds. pozycjonowania lub jako programista, docenisz możliwości aplikacji mobilnej Flipboard. Dzięki niej stworzysz swoją spersonalizowaną gazetę, określając jakie źródła i jaka tematyka Cię interesuje. Nie będziesz już więcej tracić czasu na przeglądanie ulubionych portali informacyjnych – wszystkie najważniejsze wiadomości wyświetlą Ci się w Twoim telefonie.

Aplikacja Pocket to zapisywania informacji

Wykonując powyższe zawody, zapewne w trakcie swojej pracy przeglądasz wiele stron internetowych w poszukiwaniu cennych informacji. Część z nich możesz zapisać sobie w zakładkach przeglądarki, jednak przy dużej liczbie elementów to rozwiązanie przestaje być wygodne w użyciu. Aplikacja mobilna Pocket umożliwi Ci szybkie i wygodne zapisywanie linków do interesujących Cię filmów, artykułów oraz innych treści, które chcesz przejrzeć w wolnej chwili. Co więcej – to wszystko będzie znajdować się zawsze pod ręką – czyli w Twoim smartfonie.

Inne aplikacje, które ułatwią Ci pracę

Przyjemniej się pracuje, gdy słyszysz swoje ulubione dźwięki. Relaksują Cię odgłosy kawiarni? Pobierz aplikację Coffitivity i pracuj w biurze, czując się jak w kawiarni, ponieważ aplikacja imituje jej odgłosy. To zdecydowanie podniesie efektywność.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest HeadSpace, dzięki któremu wkroczysz w świat medytacji. Aplikacja wyrobi w Tobie nawyk odbycia 10-minutowej medytacji każdego dnia. Uspokoisz tym samym swoje myśli i będziesz w stanie skupić się na bieżących czynnościach.

Najlepsze aplikacje do pracy na Androida i iOS’a

Wszystkie wyżej opisane najlepsze aplikacje do pracy dostępne są zarówno na Androida, jak i na iOS’a. Korzystając z nich, podniesiesz swoją produktywność, co z kolei przełoży się na uznanie w oczach przełożonych. Zarządzaj swoją dzienną aktywnością, sprawdzaj, na czym tracisz najwięcej czasu, organizuj projekty, zbieraj informacje ze świata i linki do ulubionych stron w swoim smartfonie. Będziesz pracować lepiej i szybciej, a co za tym idzie – zyskasz więcej czasu na ulubione zajęcia w czasie wolnym.

Zapewniamy tłumaczenia dla firm