Język angielski jest obecnie najbardziej popularny na świecie. Jeżeli umiesz nim dobrze operować, będzie w stanie dogadać się niemal w każdym kraju, a szczególnie w tych turystycznych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi Internetu możesz się go nauczyć w stopniu komunikatywnym bez konieczności wychodzenia z domu! Pomogą Ci w tym najlepsze strony do nauki angielskiego.

Tłumaczenia angielskiego online 24/7

Kiedy przydaje się angielski?

Znajomość języka angielskiego może przydać Ci się w wielu sytuacjach życiowych. Najczęściej będziesz go potrzebować w trakcie podróży, nawet gdy wyruszasz do kraju nieanglojęzycznego. Szczególne znaczenie ma to w turystycznych miejscach, w których obsługa jest w stanie posługiwać się tym językiem. Chociaż osobną kwestią pozostaje poprawność ich angielszczyzny, to zawsze będziesz w stanie się z nimi dogadać.

Angielski w pracy

Postępująca globalizacja biznesu sprawia, że również w pracy możesz potrzebować znajomości języka angielskiego. Zwłaszcza, jeżeli pracujesz w obsłudze klienta (restauracja, hotele, kasy biletowe), w dziale handlowym, jako kierowca itp. Kontakt z drugim człowiekiem jest kluczowy w każdej branży, a jeżeli firma, w której pracujesz, ma klientów z zagranicy, to będziesz potrzebował chociażby podstawowych umiejętności językowych.

Najlepsze strony do nauki angielskiego

Niezależnie od tego, w jakim celu chcesz się nauczyć angielskiego, nie musisz uczęszczać na kursy stacjonarne. Możesz mieć dostęp do platform edukacyjnych z każdego miejsca oraz o każdej porze. W czasach, gdy stajemy się coraz bardziej zapracowani, taka forma nauczania jest niezwykle cenna i praktyczna. Wystarczy odrobina samozaparcia, by systematycznie korzystać z najlepszych stron do nauki angielskiego.

UsingEnglish.com

Jedną z najpopularniejszych platform do nauki angielskiego jest UsingEnglish.com. Portal powstał w 2002 roku i od początku przyświecała mu idea, by służył jako narzędzie do przyswajania angielskiego jako drugiego języka. Na stronie masz dostęp do ogromnych zasobów zarówno narzędzi, jak i materiałów edukacyjnych, dzięki którym podniesiesz swoje kompetencje językowe i będzie sprawniej operować angielszczyzną.

Jak to działa?

Przechodząc na stronę, będziesz miał do wyboru kilka modułów w górnym menu. W pierwszej części “Grammar&Vocab” znajdują się zasoby, dzięki którym podniesiesz swoje umiejętności w zakresie gramatyki, słownictwa, a także idiomów. Masz dostęp zarówno do artykułów, objaśniających najważniejsze zagadnienia, a także do słownika pojęć oraz materiałów przygotowanych dla nauczyciela.

W drugim module “Testing” sprawdzisz, na ile udało Ci się przyswoić wiedzę. Zweryfikujesz również, ile rozumiesz z czytanego tekstu oraz jaki jest zasób Twojego słownictwa. W trzecim module “Reference” poznasz teorię dotyczącą idiomów, łączenie się czasowników z frazami, a także teorię związaną z czasownikami nieregularnymi.

Co jeszcze znajdziesz?

Na portalu UsingEnglish.com masz dostęp także do artykułów w języku angielskim (“Articles”), a także do bogatej kolekcji materiałów edukacyjnych (“Resources”). Dzięki tym drugim dowiesz się np. jak napisać list formalny. Rejestrując swoje konto zyskasz także dostęp do forum, na którym możesz uczestniczyć w rozmowach zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

EnglishCentral.com

Ciekawe rozwiązanie wdrożyło EnglishCentral.com. Jest to ciekawy przykład do nauki angielskiego z filmami. Idea funkcjonowania jest niezwykle prosta. Najpierw oglądasz video zgodne z Twoim stopniem zaawansowania oraz zainteresowania. W trakcie tej czynności zaznaczasz słowa, których nie rozumiesz. W drugim kroku uczysz się nowych słów, wypełniając puste pola. Trzeci krok to wypowiadanie słownictwa w kontekście, w czwartym zaś – indywidualna rozmowa z nauczycielem na temat nagrania video, które obejrzałeś.

Subskrypcje

EnglishCentral.com oferuje możliwość nauki języka w 5 następujących planach:

  1. Darmowy – masz możliwość obejrzenia 2 video oraz odbycia 1 próbnej lekcji.
  2. Premium – możesz oglądać nielimitowaną liczbę video, w trakcie których zdobywasz punkty za naukę słów. Lekcję możesz zawsze po uzbieraniu 600 punktów.
  3. 1 Per Day – masz dostęp do nielimitowanej liczby video i możesz odbyć 1 lekcję dziennie.
  4. 2 Per Day – masz dostęp do nielimitowanej liczby video i możesz odbyć 2 lekcje dziennie.
  5. Platinum – masz dostęp do nielimitowanej liczby video i możesz odbyć dowolną liczbę dziennie.

Oxford University Press

Marka Oxford University Press oferuje nie tylko dobrej jakości słowniki oraz podręczniki. Prowadzi również jedną z najlepszych stron do nauki angielskiego. Koncepcja portalu opiera się na testach językowych rodem z książek edukacyjnych Oxfordu, które możesz jeszcze pamiętać z czasów edukacji szkolnej. Dzięki temu nabierzesz praktyczną wprawę językową, bez konieczności przyswajania teorii.

Każdą część kończysz podsumowaniem z którego dowiadujesz się, ile odpowiedzi udzieliłeś dobrze. Chociaż portal umożliwia wykonywanie ćwiczeń na wszystkich poziomach zaawansowania, to nie masz dostępu do zasobów teoretycznych. Stąd portal Oxford University Press należy traktować jako uzupełnienie do innych form nauczania.

Duolingo

Jest to bardzo ciekawa platforma, która opiera się na zasadach grywalizacji, tj. uczysz się języków obcych w formie rywalizacji z grą (czyli platformą). Co ważne – Duolingo nie powstało wyłącznie jako strona do nauki angielskiego. Korzystając z tej platformy masz możliwość przyswojenia również m.in. hiszpańskiego, włoskiego, a nawet… valyriańskiego.

Ogromną zaletą Duolingo jest dostosowanie całego panelu użytkownika oraz całej logiki funkcjonowania do mechanizmów znanych z gier mobilnych. Dotyczy to zarówno szaty graficznej, jak i zdobywania punktów oraz nagród. Kluczową kwestią pozostaje dyscyplina, którą Duolingo na Tobie wymusza. Na początku kursu określasz, ile minut dziennie chcesz się uczyć. Jeżeli będziesz się tego trzymać, będziesz zdobywać punkty i uczestniczyć w coraz wyższych kursu. Jeżeli sobie odpuścisz – będziesz musiał zaczynać naukę od nowa.

Twórz własne kursy

Dzięki Duolingo możesz tworzyć własne kursy językowe lub stać się współtwórcą któregoś z nich. Każde takie szkolenie musi przejść przez określone etapy w tzw. “Inkubatorze”, aby użytkownicy mogli z nich korzystać. Przy czym możesz stać się autorem lub współautorem np. kursu z języka polskiego na węgierski (o ile go znasz). Stąd obecność tak fikcyjnych języków, jak znany z serial “Gra o Tron” wysokovalyriański.

Są również wady

Wszystko brzmi pięknie w teorii, niestety – praktyka wskazuje na kilka wad tego rozwiązania. Przede wszystkim jest to fakt, że kursy tworzone są przez innych użytkowników, co rzutuje na stopień trudności. Część osób może być zawiedzionych łatwością, z jaką zdobywają kolejne poziomy zaawansowania, a nawet z jaką przyjdzie im ukończyć całe szkolenie językowe. Niemniej wciąż pozostaje to atrakcyjną formą nauki m.in. tłumaczenia z angielskiego dla tych, którzy dopiero zaczynają.

Exam English

Osoby, którym zależy na wysokiej jakości testach dostosowanych pod określone certyfikaty, powinny zainteresować się portalem Exam English. Nie znajdziesz na nim żadnych materiałów edukacyjnych, a jedynie testy językowe. Przede wszystkim dzięki tej stronie samodzielnie określisz, na jakim poziomie zaawansowania znajduje się Twój angielski. Może to być przydatne np. w kontekście sporządzania własnego, profesjonalnie wyglądającego CV w języku angielskim.

Przygotowania do egzaminów

Ciekawą funkcją Exam English jest również dopasowanie testów językowych pod określone certyfikaty. Dzięki temu możesz łatwiej przygotowywać się do tego, by uzyskać takie dyplomy jak TOEFL, TOEIC czy IELTS. Twórcy portalu zadbali o to, by umożliwić Ci rozwiązywanie zadań dokładnie takiego samego typu, jakie stosowane są w trakcie oficjalnych egzaminów.

Nauka angielskiego online dla każdego

Nieznajomość angielskiego w dzisiejszych czasach szkodzi. Możesz się o tym dobitnie przekonać np. w trakcie przesiadki na dużym lotnisku za granicą Polski. Dlatego warto uczyć się tego języka zwłaszcza, że nie musisz uczęszczać na stacjonarne kursy. Najlepsze strony do nauki angielskiego umożliwią Ci odbycie kursu językowego kiedy chcesz i to niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Masz do wyboru wiele rozwiązań i tylko od Twoich preferencji zależy, które z nich wybierzesz.

Tłumaczenia angielskiego online 24/7