Facebook jest największym i najbardziej popularnym portalem społecznościowym na świecie. Wystarczy wspomnieć, że z portalu korzysta ponad 2,7 mld aktywnych miesięcznie użytkowników. Oznacza to możliwość nawiązania relacji z ponad 2,7 mld potencjalnymi klientami. Wystarczy wiedzieć, w jaki sposób do nich dotrzeć ze swoją ofertą. Pomoże Ci w tym Facebook dla firm, który znacząco ułatwia wykorzystanie tego portalu w biznesowych celach.

Tłumaczymy komunikację w Social Media

Jakie są statystyki Facebooka?

Zacznijmy od jeszcze innych powodów, dla których warto wykorzystywać Facebooka jako kanału komunikacji. Najlepiej ilustrują to twarde dane w postaci statystyk, które corocznie zbiera i prezentuje Hootsuite. Wynika z nich jasno, że:

  1. Facebook “zgarnia” 59% wszystkich użytkowników, którzy korzystają z Social Media.
  2. Facebook jest trzecią najczęściej odwiedzaną stroną. Popularniejsze są tylko Google i YouTube.
  3. Facebook jest drugą najczęściej pobieraną aplikacją.
  4. 83% Kanadyjczyków ma konto na Facebooku.
  5. Użytkownicy spędzają na Facebooku średnio 34 minuty dziennie.
  6. Blisko 80% użytkowników korzysta z Facebooka wyłącznie przez aplikację.
  7. Dokładnie 36% użytkowników newsy ze świata czyta wyłącznie na Facebooku.
  8. Ponad 500 milionów użytkowników codziennie przegląda Relacje.
  9. Ponad 48% osób decyzyjnych w firmach szuka kontrahentów i klientów na Facebooku.
  10. Ponad 18% użytkowników w USA dokonało zakupu za pośrednictwem Facebooka.

Więcej faktów i statystyk znajdziesz na hootsuite.com.

Co to jest Facebook dla firm?

Jako przedsiębiorca chcesz docierać do coraz to nowszych klientów. W końcu im więcej ich pozyskujesz i im lepiej ich obsługujesz, tym szybciej rozwija się Twój biznes. Sugerując się powyższymi statystykami, część nowych klientów korzysta na co dzień z Facebooka. Szkoda by było zaprzepaścić okazję do nawiązania relacji z nimi.

Twoją rolą jest dotarcie do nich z ofertą i przekonanie ich, aby z niej skorzystali. Sam portal społecznościowy daje Ci mnóstwo narzędzi biznesowych, dzięki którym zrealizujesz swoje cele. Z kolei Facebook dla firm to rozwiązanie, dzięki któremu będziesz w łatwy sposób kontrolować swoją firmową aktywność na tym portalu. Pod warunkiem, że wiesz jak korzystać z tych narzędzi.

Facebook dla firm, czyli menedżer firmy na Facebooku

Warto w tym miejscu wspomnieć o jeszcze jednej, kluczowej kwestii. Facebook dla firm to przede wszystkim rozwiązania, które znajdziesz w module Menedżer firmy na Facebooku. Dla Ciebie, jako przedsiębiorcy, jest to centralne miejsce zarządzania własnym biznesem na tym portalu. Po prawidłowej konfiguracji otwierają się przed Tobą całkiem spore możliwości.

Jakie możliwości ma Facebook dla firm?

Przede wszystkim otrzymasz dostęp do jednego miejsca, z którego może zarządzać reklamami dla wszystkich swoich fanpage’ów. Co więcej, podpinając konto reklamowe pod Menedżera firm, automatycznie możesz z jednego miejsca monitorować skuteczność prowadzonych kampanii.

Menedżer firmy i zarządzanie płatnościami

Z poziomu tego narzędzia zarządzasz również metodami płatności. Co Ci to daje? Wystarczy raz podpiąć kartę kredytową, z której będą pobierane środki za wyemitowanie reklam. Co za tym idzie, dodając każdą kolejną stronę na Facebooku do swojego Menedżera firm, metoda płatności zostanie przypisana do każdej z nich. Unikniesz tym samym konieczności żmudnego konfigurowania metod płatności przy każdym fanpage’u. Co więcej, dodając kilka kart kredytowych możesz podpiąć tylko jedną z nich do osobnego konta reklamowego. To prosty sposób na zarządzanie budżetem firmowym.

Udostępnianie zasobów w Menedżerze firmy na Facebooku

Facebook dla firm przyda Ci się nie tylko w momencie, gdy zarządzasz kilkoma fanpage’ami. Doskonale sprawdzi się w Twoim przypadku, jeśli za komunikację w Social Media odpowiada kilka osób lub gdy współpracujesz z jedną lub większą liczbą agencji marketingowych. W Menedżerze firmy sam określasz, kto ma mieć dostęp do konta i jakimi zasobami może zarządzać. Co więcej, samodzielnie ustawiasz poziom uprawnień.

Dlaczego to wygodne? Wyobraź sobie, że prowadzisz 4 strony na Facebooku. Chcesz zlecić zarządzanie nimi osobie trzeciej – może być to Twój pracownik, pracownik agencji lub freelancer, to nie ma znaczenia. Bez Menedżera firmy musisz wejść na każdy fanpage i określić rolę na stronie. Korzystając jednak z tego narzędzia, uprawnienia nadasz z jednego miejsca. Zaznaczysz tylko, do jakich zasobów Twój współpracownik będzie miał dostęp.

Co jeszcze daje Ci Facebook dla firm?

Menedżer firmy na Facebooku to również inne korzyści dla Ciebie, jako przedsiębiorcy. Z jednego miejsca możesz bowiem tworzyć raporty ze wszystkich reklam, konfigurujesz zdarzenia dla wszystkich fanpage’ów (m.in. Piksela Facebooka), organizujesz grupy zasobów firmowych czy nawet możesz prosić o dostęp do zasobów innych firm, które też korzystają z Menedżera.

Co więcej, w tym narzędziu możesz również zarządzać swoimi wszystkimi aplikacjami, które stworzyłeś i zintegrowałeś z Facebookiem. Masz możliwość również integracji z kontami na WhatsAppie czy z kontami na Instagramie. Ciekawym rozwiązaniem jest również opcja weryfikowania domen. Po weryfikacji zyskasz całkowitą pewność, że nikt poza Tobą nie będzie mógł integrować tych domen z innymi zasobami na Facebooku.

Jak zarządzać zasobami w Menedżerze firmy?

Ciekawym rozwiązaniem Menedżera firmy jest możliwość grupowania zasobów, którymi zarządzasz. Zrobisz to za pomocą funkcji “Grupy zasobów firmowych”. Dodając grupę, staniesz przed wyborem jednej z opcji: Różne marki lub dziedziny działalności, Różne regiony, Agencja lub Inna odpowiedź.

Ta opcja to idealne rozwiązanie dla firm, które mają rozbudowane struktury i działają na wielu rynkach. Dla przykładu: agencja marketingowa może w tym miejscu oddzielić prywatne strony od stron klientów. Tym samym generowane raporty będą oddzielne dla obu grup zasobów, co znacząco ułatwia pracę i sprawia, że monitorowanie efektów staje się czytelniejsze.

Menedżer firm na Facebooku dla firm multijęzycznych

To też dobre rozwiązanie dla firm wielojęzycznych. Działasz w kilku krajach w jednym czasie, dla każdego zaś kraju prowadzisz osobny fanpage? Pogrupuj je zgodnie z lokalizacją. Dzięki temu prostemu trickowi sprawisz, że analityka Twoich poczynań na Facebooku stanie się przejrzysta, czytelna i znacznie wygodniejsza.

Dostęp do kont reklamowych Facebooku z jednego miejsca

Podobnie jak strony, możesz również grupować konta reklamowe. Robisz to dokładnie w taki sam sposób, co grupowanie fanpage’ów. Z tą różnicą, że w drugim kroku z lewej strony menu wybierasz “konta reklamowe”. Z prawej widzisz z kolei, do których z tych kont reklamowych masz dostęp i które są przypisane do Twojego Menedżera firmy. Wystarczy wybrać odpowiednie z nich i właściwie je nazwać dla lepszej nawigacji. Gotowe. Od tej pory masz pełny dostęp do wyselekcjonowanych grup zasobów, a w efekcie Twoja praca stanie się znacznie efektywniejsza.

Jakie tłumaczenia mogą Ci się przydać w Social Media?

Poza możliwościami grupowania swojej działalności w zależności od regionu, Facebook ma również inne rozwiązania dla firm wielojęzycznych. Przede wszystkim może stworzyć wielojęzycznego fanpage’a i tworzyć posty w różnych językach. Wszystko za sprawą Creator Studio, w którym wskazujesz języki tłumaczenia postów, które dodatkowo możesz edytować. Większe przedsiębiorstwa mogą liczyć z kolei na konfigurację globalnego fanpage’a, który wyświetli wersję językową dopasowaną do wersji językowej przeglądarki użytkownika.
Co jeszcze warto tłumaczyć, chcąc prowadzić komunikację w wielu językach? Zdecydowanie teksty na grafikach, opisy i informacje strony na Facebooku, a także treści reklam, które tam emitujesz. Im lepsze tłumaczenie marketingowe, tym większa skuteczność Twoich działań. Dlatego zdecydowanie warto współpracować ze specjalistami, którzy wiedzą, jak przetłumaczyć Twoją komunikację w Social Media.

W dogadamycie.pl zadbamy o Twoje tłumaczenia