Warto chociaż raz w życiu zobaczyć Stany Zjednoczone. Jest to symbol współcześnie rozumianej wolności, zarówno gospodarczej, jak i demokratycznej. Sporo osób podróżuje tam w celach turystycznych, wielu Polaków zdecydowało się tam również zamieszkać na stałe – w samym tylko Chicago mieszka ok. 1 mln rodaków. Decydując się na podróż, warto wiedzieć, jak zapewnić sobie tanie rozmowy telefoniczne z USA. Chociażby po to, aby poinformować rodzinę, że bezpiecznie dotarłeś na miejsce.

Ile kosztuje rozmowa telefoniczna z USA do Polski?

W Stanach Zjednoczonych istnieje kilka możliwości, dzięki którym zapewnisz sobie tanie rozmowy telefoniczne do Polski. Korzystanie ze standardowych połączeń jest bardzo drogie, ponieważ ten kraj należy do najdroższych stref roamingowych u polskich operatorów. Koszt np. u Polkomtela za połączenia głosowe wynosi 4,02 zł za minutę. To zależy jednak od operatora – w niektórych przypadkach możesz spodziewać się cen wynoszących nawet 15 zł za minutę, 4,5 zł za 100 kB danych oraz 4 zł za SMSa.

Jest to ogromny problem, jednak można go rozwiązać. Na rynku istnieje kilka ofert, które zapewniają tanie rozmowy telefoniczne z USA do Polski. Są to produkty zarówno wykorzystujące możliwości Internetu, jak i standardowe usługi od operatorów telefonii komórkowej.

Tanie rozmowy z USA dzięki VoIP

Dostęp do WiFi w USA jest dostępny niemal wszędzie – począwszy od barów typu fast food, na pokojach hotelowych kończąc. Jeżeli będziesz nocował u rodziny lub znajomych, również będziesz miał dostęp do Internetu. Warto skorzystać z tego rozwiązania, decydując się na wykorzystanie komunikatora VoIP wraz z wykupieniem polskiego numeru stacjonarnego. Dzięki temu rozwiązaniu, będziesz mógł dzwonić, korzystając przy tym z Internetu. Z kolei osoby, które będą chciały dodzwonić się do Ciebie, zapłacą tylko tyle, ile wynosi standardowe połączenie z numerem stacjonarnym.

Jak zamówić VoIP na komórkę?

Zanim skorzystasz z tej oferty, w pierwszej kolejności będziesz musiał wykupić polski numer stacjonarny u dostawcy VoIP. Jednym z nich jest np. OtoTelefon.pl, który ma w ofercie możliwość wykupienia takiego numeru za 36 zł miesięcznie. Dodatkowo masz możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń do osób, które również korzystają z tej usługi.

Drugim krokiem jest pobranie komunikatora VoIP na swój telefon komórkowy. Jedną z najpopularniejszych (i zarazem najstabilniejszych) aplikacji tego typu jest ZOIPER. W gruncie rzeczy, jeśli namówisz swoją rodzinę do jego pobrania, będziecie mogli prowadzić rozmowy w ramach ZOIPERA. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do Internetu. Jedną z funkcji aplikacji jest m.in. możliwość tworzenia grupowych wideokonferencji.

Rozmowy telefoniczne z USA poprzez VoIP

Korzystanie z tego rozwiązania stawia przed Tobą kilka wyzwań. Jednym z największych jest fakt, że będziesz miał nowy numer telefonu, którego nie dasz rady wysłać wszystkim ze swojej książki adresowej. W związku z tym powinieneś ustawić przekierowanie z dotychczasowego numeru na nowy, który uzyskasz od dostawcy VoIP. Dzięki temu każdy, kto będzie próbował się dodzwonić do Ciebie, zostanie przekierowany i będzie w stanie skutecznie się do Ciebie dodzwonić.

Niekiedy jednak przekierowania są płatne lub u niektórych operatorów niemożliwe do skonfigurowania. W takim przypadku warto zastosować zastępcze rozwiązanie, wykorzystując pocztę głosową. Wystarczy, że nagrasz na niej komunikat, iż tymczasowo jesteś dostępny pod innym numerem. Chociaż większość osób rozłączy się po usłyszeniu poczty głosowej, to część z nich przesłucha komunikatu i uzyska informację, w jaki sposób może się z Tobą skontaktować.

Rozmowy przez VoIP a Internet w USA

Osobną kwestią pozostaje zapewnienie sobie stałego dostępu do Internetu w USA. O ile w krótkim czasie poleganie wyłącznie na punktach darmowego WiFi jest wygodne, o tyle przy dłuższym pobycie może okazać się uciążliwe. Korzystając z komunikatora VoIP masz w zasadzie trzy możliwość: wykupić Internet mobilny w USA, ustawić pocztę głosową na czas bycia offline lub ustawić przekierowanie na amerykański numer w przypadku niedostępności.

Zakup karty SIM w USA

Oprócz połączeń z wykorzystaniem VoIP, możesz zdecydować się również na zakup standardowej karty SIM w USA. Warto odnotować, że w Stanach Zjednoczonych oferta telefonów na kartę nie wymaga rejestracji, tak jak ma to miejsce w Polsce. Z tego powodu kupując starter od lokalnego amerykańskiego operatora, numer będzie od razu aktywny.

Powinieneś wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych oferty mobilne działają nieco inaczej, niż w Polsce. Przede wszystkim, po zakupie startera będziesz musiał od razu zdecydować się, z jakiego pakietu usług będziesz korzystać. Jego zmiana może nastąpić dopiero po 30 dniach od daty zakupu. Dostępne są również standardowe oferty na kartę, polegające na tym, że doładowujesz konto określoną kwotą i dzwonisz, korzystając z dostępnego salda.

Nie warto przy tym korzystać z automatów na lotnisku, ponieważ poza kosztem samego pakietu, będziesz musiał zapłacić dodatkowo 30-40 USD za sam fakt, że kupujesz na lotnisku. Najlepiej kupować w dużych marketach, takich jak 7eleven lub Walmart. Znajdziesz tam największy wybór nie tylko operatorów, ale i dostępnych pakietów.

Operatorzy SIM w USA

Podobnie jak w Polsce, również w i USA dostępnych jest wiele operatorów telefonii komórkowej. Na szczególną uwagę zasługują dwie firmy: ULTRA Mobile oraz Straight Talk. Operatorzy, z których usług można korzystać bez wykupienia pakietów, to AT&T oraz T-Mobile. Bardzo recenzje zbiera również Verizon, a także Sprint. Każdy z tych operatorów posiada w pakietach możliwość wykonywania tanich połączeń telefonicznych do Polski. Oferta wciąż się zmienia, dlatego najlepiej wejść na stronę każdego z operatorów i poznać aktualną ofertę.

Internet mobilny w USA

Sposobem na tanie rozmowy z USA do Polski jest także skorzystanie z wielu aplikacji mobilnych, które służą do komunikowania się z wybranymi osobami. Dostępnych jest wiele rozwiązań – od Messengera, przez Whatsappa, Google Duo, aż po Vibera czy Skype’a. Decydując się na to rozwiązanie, warto zapoznać się z możliwościami zakupu Internetu mobilnego w USA.

Bezpłatne punkty WiFi są dostępne praktycznie wszędzie. Niezależnie od tego, czy będziesz w barze, restauracji czy w hotelu, prawdopodobnie będziesz miał dostęp do Internetu. Takie rozwiązanie jest jednak uciążliwe i podczas dłuższego pobytu, warto mieć możliwość korzystania z Internetu w każdym momencie.

Internet on the Go

Jeżeli przyjechałeś do Stanów Zjednoczonych tylko na określony czas, to powinieneś rozważyć zakup tymczasowych usług internetowych. Zwyczajowo (i handlowo) są one nazywane “Internet on the Go”. Jest on dostępny w specjalnych smartfonach, które znajdziesz pod nazwą “Go Phones”. Są to zazwyczaj najtańsze modele LG, Samsunga czy Motoroli. Kupując któryś z nich, otrzymujesz w pakiecie z góry opłacony abonament na Internet na określony czas. Ilość transferu zależna jest od dostawcy, z reguły jednak w cenie 45 USD masz opłacony zarówno telefon, jak i pakiet danych – najczęściej 1,5 GB.

Po wykorzystaniu transferu, masz możliwość dokupienia dodatkowej karty. Są dostępne niemalże w każdym sklepie pod nazwą prepaid Internet card lub refill i kosztują od 45 USD do 100 USD. Wadą tego rozwiązania jest jednak fakt, że możliwość korzystania z Internetu ograniczona jest tylko do jednego urządzenia, który dodatkowo będzie zabezpieczony przed możliwością udostępnienia sieci innym smartfonom.

Karta SIM z Internetem w USA

Chcąc korzystać z Internetu na różnych urządzeniach, lepszym rozwiązaniem jest zakup karty SIM z dostępem do sieci. Najtańsze pakiety znajdziesz w sklepach Wal-Mart, w których dostępne są karty różnych operatorów (np. Sprint, Verizon, Simple Mobile, Straight Talk, Boost, US Mobile, Virgin, Cricket, Lycamobile, AT&T). Jeżeli potrzebujesz większej ilości transferu, udaj się do salonu konkretnego operatora. Doradcy dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, a dodatkowo aktywują usługę.

Czy polski telefon będzie działał w USA?

Osobnym problemem jest fakt, że nie każdy polski telefon będzie działał na terenie Stanów Zjednoczonych. Nawet w przypadku, gdy posiada on zdjętego simlocka. Najczęściej nie ma problemu z urządzeniami, które nie są starsze, niż 4 lata. Nie ma tego problemu również w przypadku, gdy w Polsce korzystasz z usług T-Mobile. Upewnij się jednak jeszcze przed przyjazdem, czy Twój smartfon będzie działać bez problemu w USA. Pomocna w tym celu może być m.in. strona willmyphonework.net.

Tłumaczenie umów z operatorami w USA

Decydując się na skorzystanie ze standardowej oferty operatora telefonii komórkowej w USA, warto dokładnie zapoznać się z zapisami umowy. Przede wszystkim po to, aby uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania. Tłumaczenie dokumentów z języka amerykańskiego na polski w agencjach dostępne jest online – np. na naszej stronie możesz uzyskać bezpłatną ofertę, korzystając z wygodnego formularza.

Tanie rozmowy telefoniczne z USA

Istnieje wiele sposobów, aby zapewnić sobie tanie rozmowy telefoniczne z USA. Każde z nich ma jednak swoje ograniczenia, dlatego jeszcze przed przyjazdem upewnij się, co najlepiej będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Duże znaczenie ma m.in. czas, jaki spędzisz w Stanach Zjednoczonych, w jaki sposób będziesz chciał korzystać z telefonu oraz to, czy chcesz zmienić swój numer czy nie.