Prowadzisz biznes i korzystasz z Facebooka? Czy wiesz, że możesz z tego kanału korzystać jeszcze efektywniej? Sam zapewne wiesz, że sama intuicja nie zawsze wystarcza. Warto sięgnąć po rozwiązanie do analizy działań na Facebooku, aby dowiedzieć się, które strategie przynoszą korzyści, a z którymi lepiej się pożegnać. Jakie narzędzia tego typu są dostępne na rynku i jak z nich korzystać?

Tłumaczenia na potrzeby Social media? Zrobimy to.

Monitoruj Facebooka, gdziekolwiek jesteś

Sam Facebook daje całkiem sporo możliwości, jeśli chodzi o wgląd w statystyki. W połączeniu z Google Analytics możesz mieć wgląd do wielu informacji na temat Twoich działań. Mimo wszystko żadne z tych narzędzi, nawet razem wzięte, nie wyczerpują wszystkich możliwości. Dlatego powinieneś zainteresować się którąś z platform do analizy działań Facebooka.

Monitorowanie Facebooka z Brand24 i jego alternatyw

Chcesz dowiedzieć się, co mówią o Twojej marce w Internecie? Monitoruj Facebooka, Twittera i inne serwisy społecznościowe za pomocą dedykowanych narzędzi. Do takich zdecydowanie należy zaliczyć Brand24, a także jego alternatywy – Brandwatch, SentiOne czy EasyLike. Czy te aplikacje do monitoringu Facebooka czymś się od siebie różnią?

Brand24 – aplikacja do analizy działań Facebook

Na początek poznaj rozwiązanie do analizy działań na Facebooku, które uważa się za jedno z najlepszych. Mowa oczywiście o Brand24. To narzędzie wraca do łask po kryzysie wizerunkowym, spowodowanego blokadą do API Facebooka i Instagrama we wrześniu 2020 roku.

Jak działa Brand24? Otóż jest to potężne narzędzie analityczne, które pozwala śledzić Ci określone słowa w Internecie. Nie tylko w Social Mediach. Załóżmy, że prowadzisz markę “Kogucik”. Dzięki odpowiedniej konfiguracji w Twoim panelu na Brand24 wyświetlą Ci się wszystkie wzmianki o marce i to we wszystkich miejscach, z którymi to narzędzie jest zintegrowane. To tak w dużym uproszczeniu.

A jak działają alternatywy Brand24?

W zbliżony sposób działają alternatywne platformy do monitorowania Facebooka. Weźmy chociażby takie Brandwatch. Za pomocą tego rozwiązania możesz sprawdzać, co internauci mówią o Twojej marce. Dzięki temu możesz w błyskawiczny sposób reagować na wszelkie negatywne opinie. Pozwoli Ci również zrozumieć, w jakim kontekście jest postrzegana Twoja marka i dążyć do zmiany wizerunku firmy.

EasyLike, czyli monitoruj Facebooka i automatyzuj procesy

Nieco dalej poszli twórcy EasyLike. Poza samym faktem, że jest to rozwiązanie do monitorowania Facebooka, to narzędzie zostało wyposażone w dodatkowe funkcje. Przede wszystkim za jego pomocą możesz całkowicie zautomatyzować dodawanie komentarzy do swoich postów.

Kompleksowe zarządzanie Facebookiem z EasyLike

Co więcej, dzięki EasyLike możesz szybciej przeszukiwać grupy na Facebooku, a także dołączać do tych, na których Ci zależy. Możesz też skonfigurować masowe dodawanie postów w nielimitowanej liczbie grup, a nawet śledzić statystyki dotyczące Twojej działalności. Jednym słowem EasyLike to kombajn dla tych, którzy w swojej działalności korzystają głównie z Facebooka.

Gdy statystyki na Facebooku to za mało – poznaj Sotrender

Opcję automatyzacji znajdziesz również w innym narzędziu. Sotrender to rozwiązanie do analizy działań na Facebooku, a także do zarządzania Facebookiem. Wszystko dzięki zaawansowanym statystykom, do których nie masz dostępu z poziomu swojego konta na tym portalu.

Jak analizować działania na Facebooku w sprytny sposób?

Sotrender zasługuje na uwagę z jeszcze jednego powodu. Mianowicie jest to software do analizy działań na Facebooku, wspierany sztuczną inteligencją, dzięki której algorytm jest w stanie m.in. dokonać analizy sentymentu. Dokładając do tego doskonalenie modeli przetwarzania języka naturalnego (NLP), a także wizji komputerowej (CV), otrzymujesz potężne analityczne narzędzie, za pomocą którego zoptymalizujesz swoje działania na Facebooku.

Rival IQ – analiza wyników na Facebooku Twojej konkurencji

Obowiązkowo należy też wspomnieć o Rival IQ. Przede wszystkim, że jest to coś więcej, niż tylko rozwiązanie do analizy działań na Facebooku. Za pomocą tego softu dowiesz się więcej o wynikach, jakie uzyskujesz na Twitterze, Instagramie, Pintereście, a także (uwaga!) LinkedInie. Szczególnie ta ostatnia integracja wyróżnia Rival IQ na tle podobnych aplikacji.

Kolejną cechą, która wyróżnia Rival IQ, jest możliwość integracji z Google Analytics. Daje Ci to tym samym znacznie szersze możliwości analizowania statystyk. Z kolei dzięki integracji z kontami reklamowymi na Facebooku, w znacznie łatwiejszy sposób zoptymalizujesz swoje kampanie reklamowe.

Automatyzacja reklam na Facebooku – FastTony

Skoro już jesteśmy przy narzędziach przeznaczonych dla Facebooka, warto napomknąć o FastTony. Jak deklaruje twórca, jest to soft, które całkowicie automatyzuje tworzenie reklam na Facebooku. Wystarczy 5 minut konfiguracji, aby aplikacja przeanalizowała kilka tysięcy postów i stworzyła najskuteczniejszą kreację. Rozwiązanie to skierowane jest głównie do małych i średnich biznesów, które nie chcą inwestować znacznej kwoty w płatną promocję na Facebooku.

Wszystko w jednym – poznaj Social Sprout

Lubisz mieć wszystko w jednym miejscu? Social Sprout to kompleksowe rozwiązanie do analizy działań na Facebooku, ale też i innych portali społecznościowych (Twitter, LinkedIn czy Instagram). Co więcej, umożliwia tworzenie zaawansowanych statystyk, monitorowanie mediów, a także planowanie i tworzenie harmonogramów publikacji w Social Mediach.

Biorąc to wszystko razem można stwierdzić jedno. Social Sprout ma wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania aktywnością społecznościową. Content managerzy docenią też opcję podpięcia się pod kanały RSS, aby być na bieżąco z nowościami branżowymi. Jednym słowem, prawdziwy kombajn.

Jak korzystać z narzędzi do monitorowania Facebooka?

Narzędzia znasz. A czy wiesz, jakie cele możesz osiągać za ich pomocą? Napisać, że przede wszystkim cele biznesowe, to zbyt ogólnikowe stwierdzenie. Aplikacje do zarządzania działaniami na Facebooku służą najczęściej do:

  • planowania i publikowania postów,
  • reagowania na komentarze,
  • analizy postrzegania firmy i tworzenia segmentów kontekstowo-skojarzeniowych,
  • zbieranie danych i emitowanie reklam,
  • obsługi klienta,
  • a także pozyskiwania nowych klientów.

Szczególnie cennym działaniem jest ostatni z wymienionych punktów. Na Facebooku z całą pewnością są Twoi klienci. Tak wynika chociażby z czystej statystyki. Jak do nich dotrzeć? Najlepiej monitorując określone słowa kluczowe i komentując posty, które je zawierają. W ten sposób istnieje spora szansa na nawiązanie relacji z potencjalnym klientem. Teraz zostaje już kwestia, w jaki sposób ogrzać tego leada i doprowadzić do konwersji.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie do analizy działań na Facebooku?

Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie do analizy działań na Facebooku? To zależy. Od Twoich oczekiwań, budżetu, potrzeb, a także charakteru biznesu. Szukasz klientów na grupach? Pomyśl o EasyLike. Pomocny może okazać się również Brand24 czy inna aplikacja do monitorowania Facebooka. Potrzebujesz wglądu do zaawansowanych statystyk? Rozważ Sotrender lub Social Sprout. To drugie narzędzie przyda Ci się również do planowania postów. Z kolei do automatyzacji konfigurowania reklam może przydać Ci się FastTony. A po tłumaczenia marketingowe zapraszamy do nas.

Tłumaczymy Social Media