Posiadanie witryny firmowej jest obecnie wręcz niezbędne. Ponad 81% osób sprawdza stronę producenta, zanim dokona zakupu. Co ciekawe, aby stworzyć profesjonalną domenę, nie trzeba znać się na technologii. Wystarczy znaleźć odpowiedni kreator stron, który w prosty i szybki sposób ułatwi ten zagmatwany proces. Dowiedz się, jakie są darmowe narzędzia do tworzenia witryn.

Kreatory do tworzenia stron internetowych

Każdy może zbudować własną stronę internetową. Niezależnie od posiadanych umiejętności technicznych czy wiedzy z zakresu kodowania. Istnieją proste, intuicyjne i wygodne w użyciu kreatory stron internetowych, które sprawiają, że cały proces przebiega szybko i bezproblemowo.

Jedyną przeszkodą pojawiającą się podczas chęci stworzenia witryny jest wybór odpowiedniego narzędzia. Wszystko dlatego, że na rynku jest ich całkiem sporo. Większość z nich jest darmowa, lecz niestety nie w pełni. Każdy kreator stron posiada pewne ograniczenia, za których zniesienie trzeba zapłacić. Na szczęście, w większości narzędzi darmowa wersja jest zupełnie wystarczająca.

Kreatory do tworzenia wielojęzycznych stron www

Wybierając odpowiedni kreator, warto zwrócić uwagę na to, czy umożliwia on tworzenie wielojęzycznych stron. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla firm planujących wejście na rynek zagraniczny. Według badań CSA, około 75% odbiorców woli robić zakupy na stronach dostępnych w ich ojczystym języku. Warto więc zainwestować w tłumaczenia. Poniżej znajdziesz darmowe kreatory do tworzenia wielojęzycznych stron www.

1. Wix – najpopularniejszy darmowy kreator stron www

Jaki jest najpopularniejszy darmowy kreator do tworzenia stron www? W tej kategorii Wix nie ma sobie równych. Dzięki niemu całkowicie za darmo możesz stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową. Samo w sobie narzędzie posiada wiele ciekawych funkcji. Na początku, jego obsługa może wydawać się dość skomplikowana. Mimo to, gdy zapoznasz się już z większością dostępnych opcji, tworzenie strony z Wix staje się proste i przyjemne. 

W darmowej wersji kreatora można stworzyć stronę swoich marzeń. Wszystko dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”. Daje ona pełną swobodę twórczą nad projektami. Co więcej, Wix oferuje ponad 900 gotowych szablonów, a jego interfejs jest dostępny w wielu językach (w tym polskim). Warto również wspomnieć o tym, że narzędzie to zawiera wiele dodatkowych aplikacji, poprawiających funkcjonalność strony.

Co jeszcze musisz wiedzieć o Wix?

Wix jest zdecydowanie jednym z lepszych kreatorów stron internetowych. W swoim darmowym planie oferuje naprawdę dużo. Mimo to są w nim pewne ograniczenia, np. te dotyczące aplikacji i narzędzi SEO.

Dodatkowo na górze witryny umieszczona jest dość widoczna reklama. Co więcej, jest ona przyklejona, czyli pozostaje nawet przy przewijaniu strony. Warto również wspomnieć o darmowym URL witryny, który wygląda następująco: nazwa_konta.wix.com/nazwa_strony. Decydując się na Wix, warto mieć na uwadze powyższe informacje.

2. SITE123 – prosty i darmowy kreator do tworzenia stron internetowych

Zdecydowanie najprostszym darmowym kreatorem do tworzenia stron www jest SITE123. Narzędzie to idealnie nada się dla osób początkujących. Dzięki niemu można łatwo i szybko stworzyć ładną witrynę. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać odpowiednią branżę i określić nazwę strony. Następnie SITE123 tworzy podstawową witrynę, którą można edytować. Kreator ten sam podsuwa czcionki czy sugestie dotyczące kolorów. Dzięki temu cały proces budowania strony jest szybki i naprawdę prosty. 

Warto jednak wspomnieć, że narzędzie to nie daje zbyt wielu możliwości edycji. W porównaniu z Wix nie można tu dowolnie układać elementów strony. Co więcej, aby stworzyć własny formularz lub założyć sklep online wymagany jest zakup płatnego pakietu. Minusem jest również adres URL, który jest przypadkową mieszaniną liter i cyfr. Jeżeli chodzi o reklamę, to jest nią pasek na dole strony, który pojawia się przy scrollowaniu.

3. GoDaddy – łatwy i wszechstronny kreator stron www

Jeszcze innym ciekawym narzędziem do tworzenia stron internetowych jest GoDaddy. Kreator ten jest przyjazny dla osób początkujących. Koncentruje się on na ułatwieniu pracy, oferując 22 darmowe szablony, narzędzia do marketingu e-mailowego, blog, harmonogram spotkań i formularz kontaktowy. GoDaddy pozwala na stworzenie strony w dosłownie kilka minut. 

Minusem tego kreatora jest to, że bardzo mocno ogranicza on opcje SEO. Ponadto nie daje on możliwości tworzenia wydarzeń cyklicznych i otrzymywania powiadomień o zarezerwowanej przez klienta usłudze. Co więcej, darmowy adres URL wygląda następująco: twoja_strona.godaddysites.com. Słabą stroną tego narzędzia są również pojawiające się reklamy i brak możliwości podłączenia domeny niestandardowej.

4. Weebly – jak stworzyć darmową stronę internetową?

Kolejnym, wartym uwagi kreatorem stron www jest Weebly. Działa on podobnie do Wix – pyta jaki rodzaj witryny chcesz utworzyć i proponuje ciekawe motywy. Umożliwia również przeciąganie i upuszczanie elementów strony. Sam w sobie edytor jest przyjazny dla użytkownika i daje możliwość zmiany bloków m.in. z treścią i zdjęciami. 

Co więcej, Weebly oferuje sporą ilość darmowych aplikacji. Pozwalają one na integrację z mediami społecznościowymi i tworzenie formularzy. Minusem tego kreatora jest oczywiście adres URL (twoja_witryna.weebly.com) oraz pojawiająca się w rogu wysuwana reklama. Mimo to, samo w sobie narzędzie jest proste w obsłudze i daje dostęp do wielu narzędzi SEO. Z pewnością jest to pozycja warta uwagi.

5. SimpleSite – prosty sposób na stworzenie witryny

Jeżeli szukasz kreatora, który poprowadzi Cię krok po kroku przez konfigurację różnych części witryny, wybierz SimpleSite. Narzędzie to jest bardzo proste w użyciu, wszystko dzięki animowanej postaci bobra pełniącego rolę przewodnika. Łatwość użytkowania wiąże się jednak z ograniczonymi funkcjami. Edytor ten nie daje zbyt dużej swobody twórczej. 

SimpleSite pozwala na wybór jednego z szablonów. Sprawa komplikuje się wtedy, gdy chcemy go zmienić. Na szczęście można dostosowywać kolory i czcionki oraz w pewnym stopniu zmieniać układ strony. Co ważne, narzędzie to jest dostępne w języku polskim i oferuje kilka przydatnych funkcji, m.in. możliwość tworzenia formularzy kontaktowych. Minusem jest oczywiście pojawiająca się po lewej stronie reklama i adres URL: twojawitryna.simplesite.com

6. Mozello – biznesowa strona internetowa za darmo

Ciekawym narzędziem do tworzenia stron, skierowanym do małych firm jest Mozello. Kreator ten umożliwia tworzenie stron w wielu językach, w tym polskim. Dostępnych jest kilka szablonów – zdecydowana większość z nich jest w motywie biznesowym. Edytor jest łatwy w użyciu i posiada proste funkcje, takie jak narzędzie do blogowania czy e-commerce.

Minusem jest to, że Mozello ogranicza większość opcji i nie jest elastyczny. Nie można zmienić za wiele w układzie strony. Oczywiście widoczna jest reklama w postaci szarego baneru w stopce strony. Jest ona o tyle delikatna, że mało kto zwróci na nią uwagę. Ostatnią rzeczą jest adres URL, który prezentuje się następująco: twoja-witryna.mozello.com.

7. Webnode – stwórz stronę w parę kliknięć

Jeszcze innym kreatorem do tworzenia witryn jest Webnode. Oferowane przez niego szablony są stylowe i responsywne. Niestety, gdy już wybierze się jeden z nich, ciężko o zmianę. Praca z tym narzędziem jest bardzo intuicyjna. Mimo to, darmowy plan jest tu mocno ograniczony. Wygląd strony w dużej mierze zależy od szablonu – a nie Twojej edycji. Na szczęście, istnieje opcja zmiany czcionki czy koloru.

Jeżeli chodzi o reklamę, to jest nią szary baner pojawiający się w stopce strony. Adres URL wygląda tak: twoja-witryna.webnode.com. Kreator ten jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poświęcić zbyt dużo czasu na pracę nad projektem. Samo w sobie narzędzie jest płynne i proste w użyciu. Warto również wspomnieć o tym, że ustawienia SEO można zmienić dla wszystkich stron.

8. Jimdo – idealne narzędzie dla początkujących

Jeżeli jesteś początkującym i chcesz uruchomić swoją pierwszą witrynę, to Jimdo może okazać się dobrym rozwiązaniem. Niestety, narzędzie to nie jest dostępne w języku polskim. Mimo to zdecydowanie jest warte uwagi. Kreator ten przyda się osobom, które w szybki i łatwy sposób chcą sobie zapewnić tło dla sklepu na Facebooku.

Jimdo ceni sobie prostotę – dlatego przesyłanie obrazów, zmiana tekstu czy zastępowanie tła przebiega bezproblemowo. W edytorze znajdują się podpowiedzi w postaci znaków zapytania – co znacznie ułatwia pracę. Minusem są tu dość mocno ograniczone funkcje: brakuje bloga i sklepu z aplikacjami. URL witryny prezentuje się następująco: 

twoja-witryna.jimdosite.com. Oczywiście utworzona strona będzie zawierała drobną reklamę.

9. Strikingly – darmowy kreator jednostronicowych witryn

Strikingly to narzędzie, które skupia się na tworzeniu witryn jednostronicowych (tzw. one-page). Co za tym idzie, jest ono przeznaczone do stron osobistych, a nie biznesowych (nada się np. do portfolio). Edytor ten nie jest dostępny w języku polskim. Warto jednak dać mu szansę. Strikingly oferuje sporą ilość ciekawych szablonów, które można łatwo zmienić. 

Sam w sobie kreator jest łatwy w użyciu, a jego celem jest szybkie stworzenie dobrze wyglądającej witryny. Z tego względu, możliwości edycji są dość ograniczone. Oczywiście, spora ilość funkcji, takich jak zmiana układu strony wymaga wykupienia pakietu. Wadą jest również reklama wysuwająca się w lewym dolnym rogu strony oraz adres URL: twojawitryna.strikingly.com.

10. WordPress.com – strona nie tylko do blogowania

WordPress.com jest ciekawym narzędziem do tworzenia stron przeznaczonych do blogowania. Co ważne, kreator ten nie jest dostępny w języku polskim, a jego obsługa wcale nie jest taka prosta. Na utworzonej stronie widnieje biały baner z reklamą, a adres URL to: twojawitryna.wordpress.com.

Platforma ta oferuje szereg rozbudowanych opcji, takich jak analityka, funkcja wyszukiwania, komentarze, kategorie wyświetlania czy archiwizacja. W skrócie zawiera wszystko to – czego potrzebuje każdy blog. Dodatkowo dostępne jest ponad 100 darmowych szablonów. Mimo to, nie wszystkie z nich da się edytować.

Jeżeli chcesz zbudować coś więcej niż zwykły blog, możesz mieć kłopoty. Zdecydowanie nie jest to narzędzie dla początkujących, a obeznanie się z nim może zająć trochę czasu. W bezpłatnym abonamencie WordPress.com nie ma się dostępu do obsługi poczty e-mail i czatu na żywo, a także nie otrzymuje się żadnych narzędzi SEO.

WordPress funkcjonuje też jako system CMS. Możesz go pobrać, zainstalować na swoim serwerze i za jego pomocą tworzyć w pełni funkcjonalne strony. Od one-page’y po serwisy aukcyjne i sklepy online. Wykorzystanie pełni jego możliwości wymaga jednak zarówno umiejętności poruszania się w tym środowisku, jak i wiedzy z programowania w językach PHP, HTML i javascript.

Jaki kreator stron wybrać?

Jak widać, kreatorów służących do tworzenia stron internetowych jest naprawdę sporo. Który z nich wybrać? Który jest najlepszy? Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeżeli potrzebujesz dużej swobody twórczej – najlepiej sprawdzi się Wix. Jeżeli Twoja strona ma być tylko blogiem – idealnie nada się WordPress.com. Najlepiej jest przetestować narzędzia, które Cię zainteresowały i na spokojnie wybrać to, które najbardziej Ci odpowiada. Wszystko jest tylko kwestią czasu.

Zadbaj o tłumaczenia swoich stron www

Po wybraniu odpowiedniego kreatora i stworzeniu wymarzonej strony czeka Cię ostatnie zadanie. Jest nim oczywiście zadbanie o odpowiednie tłumaczenie witryny. Jak to zrobić? Najlepiej łatwo, szybko i profesjonalnie – czyli tak jak działamy w turbotłumaczeniach. Znajdziesz u nas tłumaczenia stron www i to całkowicie online. Przekonaj się, jak w prosty sposób dotrzeć do zagranicznych klientów i zamów bezpłatną wycenę. 

Napisz do nas. Wycenimy tłumaczenie Twojej strony!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.