Żyjemy w czasach, w których komunikacja odbywa się głównie za pomocą Internetu. Nie ma w tym nic dziwnego, rozwiązanie to jest szybkie, proste i pozwala na natychmiastową łączność między ludźmi z całego świata. Kiedyś, rozmowy na odległość stanowiły duży problem. Kontakt z kimś spoza kraju był praktycznie niemożliwy lub bardzo kosztowny. Dzisiaj mamy mnóstwo narzędzi, które pozwalają nam na szybką wymianę zdań i to bez ograniczeń. Dowiedz się, w jaki sposób można komunikować się przez Internet.

Znajomość języków obcych to obecnie naprawdę ogromny atut. Żyjemy w zglobalizowanym świecie, w którym każda firma ma lub zamierza mieć zagranicznych klientów. Umiejętność posługiwania się innymi językami otwiera wiele ścieżek kariery i pozwala działać na międzynarodowym rynku. Co więcej, ułatwia zrozumienie zagranicznej literatury, tradycji i historii innych krajów. Można śmiało powiedzieć, że pozwala spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Dowiedz się, jak obecnie wygląda znajomość języków obcych w Polsce i na świecie.

TURBOtłumaczenia – zamówisz przez 24/7

Jakie są najlepsze komunikatory internetowe?

Aplikacji do rozmów online jest naprawdę sporo. Decydując się na wybór jednej z nich, warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. To ważne, ponieważ innego komunikatora używa się do pogawędek z przyjaciółmi, innego do rozmów podczas rozgrywek online i jeszcze innego do prowadzenia spotkań biznesowych. Najlepsze komunikatory internetowe są proste w użyciu, posiadają wiele przydatnych funkcji i zaspokajają wszystkie potrzeby danej grupy docelowej. O jakich aplikacjach mowa? Przed tobą TOP 10 narzędzi do rozmów online.

Facebook Messenger – rozmowy przez internet za darmo

Zacznijmy może od najpopularniejszego komunikatora, czyli od Facebook Messenger’a. Umożliwia on zarówno rozmowy prywatne, jak i grupowe. Pozwala na tworzenie wiadomości tekstowych oraz dodawanie do nich reakcji. Możliwe jest również wysyłanie zdjęć, filmów, gifów, naklejek, wiadomości głosowych oraz emotikonów. Komunikator ma również wbudowany aparat, który pozwala na robienie zdjęć i nagrywanie filmów z poziomu aplikacji. Warto wspomnieć o tym, że ów aparat został urozmaicony o masę ciekawych efektów i zabawnych filtrów. 

Messenger nie polega jednak tylko i wyłącznie na czatowaniu. Dostępne są również rozmowy wideo oraz minigry, w których można brać udział wraz ze znajomymi. Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia mobilne, jak i komputery oraz laptopy. W przypadku mało wydajnych smartfonów możliwe jest pobranie wersji Messenger Lite, która zawiera tylko najbardziej podstawowe funkcje. Z pewnością jest to komunikator, który sprawdzi się podczas rozmów z przyjaciółmi lub rodziną. 

Viber – bezpieczny i praktyczny komunikator

Kolejną aplikacją umożliwiającą rozmowy przez internet za darmo jest Viber. Podobnie jak Messenger pozwala ona na wysyłanie wiadomości tekstowych i rozmowy wideo – zarówno w grupach, jak i prywatnie. Co ciekawe, nie wymaga ona rejestracji za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Zamiast tego, po zainstalowaniu aplikacji jesteś identyfikowany na podstawie numeru telefonu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ użytkownicy nie mogą wtedy ukrywać swojej tożsamości pod pseudonimem lub awatarem – każdy wie, kto jest kim.

Viber posiada również wiele dodatkowych funkcji, takich jak wysyłanie wiadomości audio, filmów, zdjęć czy naklejek. Możliwe jest także nawiązywanie połączeń audio oraz wideo. Sam w sobie komunikator posiada prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs. Dużo osób ceni sobie tę aplikację ze względu na bezpieczeństwo i fakt, że udostępnianie przez nią zdjęć nie obniża ich jakości. Z pewnością jest to warty uwagi komunikator, który pozwala na szybkie i darmowe połączenia.

LINE – wielofunkcyjna aplikacja do rozmów online

Jeszcze inną aplikacją, umożliwiającą rozmowy online jest LINE. Pozwala ona na tworzenie własnego profilu i łączenie się ze znajomymi za pomocą kanałów prywatnych oraz publicznych. Posiada również coś na wzór Facebookowego strumienia. Sama w sobie aplikacja umożliwia rozmowy ze znajomymi za pomocą wiadomości tekstowych oraz połączeń wideo. 

Oprócz tego w komunikatorze znajduje się specjalny sklep, w którym można znaleźć sporą ilość naklejek, skórek oraz gier. Aplikacja posiada naprawdę wiele funkcji i dodatków, lecz nie sprawia to, że traci ona na przejrzystości. LINE jest zdecydowanie jedną z ciekawszych aplikacji do rozmów.

WhatsApp – szybki, prosty i bezpieczny

Kolejnym, wartym uwagi komunikatorem jest WhatsApp. Podobnie do wymienionych wyżej aplikacji, pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych oraz prowadzenie rozmów wideo. Konwersacje mogą być prowadzone zarówno w grupach, jak i prywatnie. Oprócz tego WhatsApp oferuje szereg dodatkowych funkcji, w tym: 

 • wysyłanie zdjęć i filmów z galerii oraz robienie ich z poziomu aplikacji,
 • udostępnianie lokalizacji, 
 • aktualizacje statusów, 
 • niestandardowe tapety,
 • integracja z książką adresową w smartfonie,
 • przesyłanie dokumentów ważących do 100MB.

Aplikacja ta cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na swoją prostotę i bezpieczeństwo. Wszystkie wiadomości, zdjęcia, filmy i dokumenty wysyłane poprzez WhatsApp są w pełni szyfrowane. Co więcej, interfejs aplikacji jest minimalistyczny i bardzo prosty w obsłudze. Ciekawostką jest to, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że komunikatorem tym zarządza Facebook. 

Google Meet – grupowe wideorozmowy

Poznałeś już aplikacje na Androida do czatowania ze znajomymi. Przyszła pora, abyś poznał te, które pozwalają na grupowe wideorozmowy. Jedną z nich jest Google Meet. Rozwiązanie to jest darmowe i świetnie sprawdza się zarówno w przypadku firm, jak i osób prywatnych.

Aplikacja umożliwia wysokiej jakości połączenia audio i wideo. Jest dostępna nie tylko na telefonach, ale i komputerach oraz laptopach. Największym plusem tego rozwiązania jest to, że tak naprawdę nie trzeba instalować żadnego oprogramowania – do rozmowy można dołączyć z poziomu przeglądarki. Jedyne czego wtedy potrzeba to odpowiedniego linku lub kodu do spotkania.

Jitsi Meet – elastyczny komunikator do wideorozmów

Innym darmowym komunikatorem pozwalającym na wideorozmowy jest Jitsi Meet. Jest to aplikacja typu open-source. Oznacza to, że można ingerować w jej kod źródłowy i modyfikować poszczególne elementy według własnych potrzeb. Możliwa jest zmiana wyglądu, funkcjonalności i poziomu zabezpieczeń komunikatora. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne w firmach, gdyż dzięki niemu możliwe jest stworzenie środowiska do wideorozmów odpowiadającego potrzebom organizacji.

Z Jitsi można korzystać zarówno poprzez aplikację mobilną, jak i z poziomu przeglądarki. Do podstawowych funkcji oferowanych przez ten komunikator można zaliczyć:

 • zapraszanie do spotkania za pośrednictwem linków,
 • zabezpieczanie spotkań hasłami,
 • nadawanie spotkaniom unikalnego adresu URL,
 • opcję “podniesienie ręki”,
 • udostępnianie ekranu,
 • czat.

Zoom – biznesowa aplikacja do wideokonferencji

Kolejnym komunikatorem umożliwiającym darmowe połączenia audio oraz video jest Zoom. Zoom to jedna z najpopularniejszych aplikacji biznesowych do prowadzenia wideokonferencji i jedna z najczęściej wykorzystywanych platform do zdalnego prowadzenia zajęć, szkoleń czy webinarów. Narzędzie to jest dostępne zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach oraz laptopach. Zoom oferuje:

 • możliwość dzielenia grup na podgrupy (podpokoje),
 • wysoką jakość obrazów i audio,
 • opcję nagrywania ekranu,
 • możliwość wyświetlania do 100 kamer wideo,
 • czat z uczestnikami spotkania,
 • opcję zamiany tła,
 • współdzielenie ekranu.

Microsoft Teams – wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu

W podobnym celu co Zoom wykorzystywany jest również Microsoft Teams. Aplikacja ta znalazła swoje zastosowanie głównie w firmach i szkołach. Pozwala ona na tworzenie zespołów i przydzielaniu im kanałów. Umożliwia ona prowadzenie rozmów audio i wideo oraz komunikowanie się za pomocą chatu. Komunikator posiada również dodatkowe funkcje takie jak: udostępnianie ekranu, “podnoszenie ręki” czy rozmycie lub zmiana tła. Aplikacja jest zintegrowana z resztą pakietu Microsoft 365, dzięki czemu możliwe jest współdzielenie plików i praca nad nimi z poziomu aplikacji. Z pewnością jest to przydatne i warte uwagi rozwiązanie.

TeamSpeak – praktyczny komunikator dla graczy

Poznałeś już aplikację do rozmów z przyjaciółmi oraz tworzenia wideokonferencji. Najwyższy czas, abyś zapoznał się z komunikatorami dla graczy. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji w tej kategorii jest TeamSpeak. Rozwiązanie to ma już swoje lata, lecz nadal korzysta z niego spora ilość osób, w tym profesjonalni e-sportowcy. TeamSpeak pozwala na grupowe rozmowy, czat i przesyłanie plików.

Posiada również elastyczny i potężny system uprawnień, który pozwala różnym użytkownikom kontrolować różne obszary serwera. Uprawnienia dzielą się również na grupy, dzięki czemu można przyznać kontrolę nad kanałem jednemu użytkownikowi i przekazać kontrolę nad serwerem innemu. To znacznie ułatwia zarządzanie społecznością. Warto również wspomnieć o tym, że aplikacja ta nie ma zbyt porywającego designu. Mimo to, gracze chętniej z niej korzystają, gdyż cenią sobie jej funkcjonalność.

Discord – nowoczesny komunikator dla graczy

Nowszym i o wiele lepiej wyglądającym rozwiązaniem jest natomiast Discord. Oferuje on zarówno czat tekstowy, jak i wideo rozmowy do 10 osób. Ze współgraczami można komunikować się zarówno prywatnie, jak i na specjalnych serwerach zrzeszających daną grupę ludzi. Serwery mogą one być prywatne (trzeba uzyskać zaproszenie) lub publiczne. Co ciekawe, taki “zespół” może stworzyć każdy. Dostępna jest opcja tworzenia kanałów (tekstowych i głosowych) dedykowanych danym grom czy tematom. 

Co więcej, Discord posiada naprawdę wiele dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest nakładka w grze, która pozwala mieć ciągły dostęp do aplikacji bez konieczności minimalizowania gry. Istnieje również opcja dodawania botów, dzięki czemu serwer może wyglądać i działać jeszcze lepiej. Discord to rozwiązanie dla osób, dla których liczy się nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd komunikatora.

Darmowe rozmowy przez internet

Aplikacji umożliwiających darmowe rozmowy przez internet jest naprawdę sporo. Poznałeś TOP 10 komunikatorów pozwalających na nieograniczone rozmowy z innymi osobami. Wiesz już, których z nich użyć do rozmów podczas rozgrywek online, których podczas spotkań biznesowych, a których podczas rozmów z przyjaciółmi czy rodziną. Z taką wiedzą, możesz śmiało przejść do działania. Co ważne, np. taki Zoom posiada moduł, pozwalający na tłumaczenie rozmów online. Pobierz najbardziej odpowiadającą Ci aplikację i ciesz się stałym kontaktem z najbliższymi.

Tłumaczymy wszystko i dla każdego

Najczęściej zadawane pytania:

Jak rozmawiać przez Internet na telefon?


W tym celu potrzebujesz jedynie odpowiedniej aplikacji oraz połączenia z Internetem (transmisja danych lub WiFi). Sprawdź aplikacje: Duo, Skype, Messenger lub Signal.

Jak rozmawiać przez Internet za darmo?


Masz dwa wyjścia 🙂 Albo wykupujesz nielimitowany Internet w ramach swojego abonamentu albo łączysz się z publiczną siecią WiFi. No i wykorzystasz bezpłatne aplikacje np. Duo, Messenger lub Signal.