Pozycjonowanie strony internetowej „in house”, czyli we własnym zakresie tym różni się od zatrudnienia agencji, że wszystko zależy od tego jak duża Twoja strona internetowa jest, ile elementów trzeba zoptymalizować i jakich efektów oczekujesz.

Począwszy od tłumaczeń online, a kończąc na odpowiednim użyciu podpisów pod zdjęciami i innych elementów zdjęć, które możesz wykorzystać w swojej strategii SEO.

Tłumaczenia SEO? Zrobimy. Zamów online!

Podstawowa różnica między realizowaniem strategii SEO we własnym zakresie, a korzystaniem z usług wyspecjalizowanej agencji sprowadza się do wielkości Twojej strony internetowej i jej zawartości – im strona większa, tym usługa droższa. Pamiętaj, że agencja SEO głównie będzie doradzać Ci co i jak musisz zmienić na swojej stronie – takiego specjalistę możesz zatrudnić na etat. Własna strategia SEO to również konieczność sprawowania większej kontroli nad pracą nad SEO, wykorzystanie większej grupy ludzi i większa swoboda w podejmowaniu decyzji.

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej

Jeśli zdecydujesz się na pozycjonowanie swojej strony internetowej we własnym zakresie, to skup się na następujących aspektach.

SEO zależne od wielkości firmy

Jeśli Twoja firma jest duża, będziesz musiał podporządkować wiele jej działów pod działania z zakresu SEO, tak aby wszystko odbywało się poprawnie i przynosiło efekty. Aby łatwo zarządzać każdym działem w firmie, będziesz musiał skoordynować swoje działania z każdym managerem lub dyrektorem, tak aby jego udział w rozwoju strony internetowej pod kątem SEO dążył do wyników jakich oczekujesz.

Jeśli masz małą firmę, to na pewno będziesz miał więcej swobody w realizacji swoich pomysłów i zadań, takimi jak marketing automation, które przyczynią się do tego, że w krótkim czasie pozyskasz satysfakcjonującą liczbę potencjalnych klientów.

Rada: Efekty strategii SEO mogą być odczuwalne dopiero po kilku miesiącach w zależności od rynku, użytych słów kluczowych i typu strony internetowej.

Przypisanie zadań SEO każdemu członkowi grupy

Zaczynając od budowy bloga, a kończąc na różnych sekcjach strony głównej, musisz zadbać o wszystkie kluczowe aspekty na poziomie ich zawartości, w tym o tłumaczenia tekstów na język obcy (jeżeli masz wersje językowe strony), które pozwolą Ci osiągnąć lepsze efekty biznesowe.

Jeśli chcesz skoordynować różne działy w swojej firmie, przyda Ci dyrektor lub manager od SEO, jednak to specjalista od SEO jest kluczową osobą, ponieważ to on będzie musiał zająć się optymalizacją strony i egzekucją strategii. Poza tym autor tekstów publikowanych na stronie internetowej przyczynia się do polepszenia wyników, więc zadbaj o to, aby stosował się do wytycznych i zaleceń.

Mierzenie efektów pozycjonowania strony internetowej

Korzystaj z narzędzie do mierzenia swoich działań marketingowych w Internecie. Najlepszym i darmowym narzędziem do generowania i analizowania statystyk jest Google Analytics.

Jeśli chcesz poprawić jakość zawartości strony, na nic zda się dobra strategia SEO i skorzystanie z usług tłumaczy internetowych, jeśli nie będziesz mógł analizować statystyk we właściwy sposób, tak aby wiedzieć czy decyzje, które podjąłeś, są właściwe i czy wszystko przebiega tak, jak założyłeś. Interpretowanie statystyk i dokonywanie zmian na stronie internetowej w odpowiednim czasie to część dobrej egzekucji strategii SEO.

Optymalizacja strony internetowej pod wyszukiwarkę Google to podstawa

Jeśli zastanawiasz się nad działaniami SEO bez korzystania z usług zewnętrznych firm, musisz określić jakie kroki podejmiesz, aby konkurować we właściwy sposób z wielkimi firmami i nie popełniać kosztownych błędów. Budżet jest istotny, jednak jeszcze ważniejsze jest przydzielenie zadań odpowiednim osobom w Twojej firmie w celu osiągnięcia najlepszych wyników w optymalizacji strony internetowej, a w efekcie osiąganie celów średnio i długoterminowych.

P.S. Potrzebujesz w swoim biznesie tłumaczeń marketingowych? Koniecznie skontaktuj się z nami! 🙂

Tłumaczenia SEO? Zrobimy. Zamów online!